Meditera Tıbbi Malzeme halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

0
379
meditera halka arz ne zaman

Meditera Tıbbi Malzeme halka arz ne zaman, hangi tarihte? SPK Meditera halka arz onayı aldı mı, hisse senedi borsa kodu nedir? Meditera eşit dağıtım mı oransal mı hisse senedi ne kadar, kaç lot düşer? Meditera halka arzında lot sayısı kaç, ek satış olacak mı?

Son zamanlar Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na başvuruda bulunarak halka arza hazırlanan şirketlerin ardı arkası kesilmez oldu. Bu şirketlerden biri de Meditera Tıbbi Malzemeler halka arz için SPK’ya başvurusunu gönderdi. Yatırımcılar, Meditera halka arz haberlerini duyar duymaz konuyu internet üzerinde araştırmaya başladı. Peki, Meditera halka arzında öne çıkan detaylar neler? Şirketin talep toplama tarihi belli oldu mu?

Meditera hakkında birçok bilgi merakla araştırılıyor. Özellikle şirketin halka arzının ne zaman onay alacağı ve talep toplayacağı araştırılanlar arasında yer alıyor. Öte yandan Meditera Tıbbi Malzemeler’in halka arz onayı alması halinde hisse senedi fiyatların kaç liradan halka arz olacağı ve hangi bankalardan ya da aracı kurumlardan talep toplayacağı da merak edilenler arasında. Meditera Tıbbı Malzemeler’in halka arz bilgilerini vermeden önce, şirket hakkında genel bilgilere göz atmakta fayda var.

Meditera Tıbbi Malzemeler hakkında

Şirketimizin ilk firması 1983 yılında Ecz. Atilla Sevinçli tarafından İzmir’de kurulmuş ve 90’lı yıllarda sektörün önde gelen tıbbi malzeme kuruluşları arasında yerini almıştır.

Meditera anestezi ve yoğun bakım devreleri üretiminde, onkoloji ilaç hazırlama ve uygulama sistemleri kurulumunda, işletilmesinde ve projelendirilmesinde, infüzyon pompa ve setleri distribütörlüğü ve teknik servisinde, biyosidal ürün üretiminde uzmanlaşmıştır.

Ayrıca, şirket iştiraklerinden olan ve Internacional Farmacéutica S.A. de C.V.  (IFSA) firması ile ortak girişim olarak kurulan S & Mohr firması Türkiye’deki tesislerinde cerrahi sütür, S&Mohr America firması ise Meksika’daki tesislerinde solunum devreleri ve aksesuarları üretmektedir.

Şirketimiz, yüksek kalite anlayışı sayesinde önemli dünya markalarına ürün üretmekte, çokuluslu dünya markalarının distribütörlüğünü yapmakta, ve Altech markasıyla da 6 kıtada 80 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Meditera halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

Meditera’nın halka arzı konusunda tarih olarak kesin bir bilgi henüz söz konusu değil. Şirketin halka arz başvurusu SPK tarafından onay aldığı zaman tüm bilgiler netleşecektir. Halka arzın onaylanmasının ardından talep toplama tarihini ve borsa kodunu da haberimizde vermiş olacağız.

Meditera Halka arz bilgileri

Meditera’nın halka arzı sabit fiyatla talep toplanacak. Ancak hisse senedinin kaç TL’den talep toplayacağı henüz netlik kazanmadı. Fiyatlar netlik kazandığında haberimiz güncellenecektir. Öte yandan toplamda 7.000.000 lot satış yapılacak olup, ek satış olmayacak.

YASAL UYARI:

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here