Ana SayfaMagazinMetin Şentürk kör mü, görmüyor mu, renk körü mü?

Metin Şentürk kör mü, görmüyor mu, renk körü mü?

İbo Show konuklarından biri olan Sanatçı Metin Şentürk merak ediliyor. Metin Şentürk kimdir, kaç yaşında, nereli? Metin Şentürk gözleri görmüyor mu, kör mü? Metin Şentürk renk körü mü?

Star Tv ekranlarında usta sanatçı İbrahim Tatlıses’in sunduğu İbo Show yine bomba gibi bir bölümle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Her hafta birbirinden değerli sanatçıları konuk alan İbo Show’da bu hafta güzel sesi ve renkli kişiliği ile Metin Şentürk de yer alıyor. Metin Şentürk’ün hayatını merak eden izleyiciler ise konuyu araştırmaya başladı. Metin Şentürk kimdir? işte detaylar…

Metin Şentürk kimdir?

Metin Şentürk, 16 Mayıs 1966 tarihinde Fatih, İstanbul’da doğmuştur. Kosova’dan göçüp İstanbul Fatih’e yerleşmiş, 7 çocuklu bir ailenin sondan ikinci çocuğudur. Üç yaşındayken geçirdiği ev kazası sonucunda gözlerini kaybetmiştir. Öğrenim hayatına İstinye’de bulunan, görme engelliler için eğitim veren okulda başlamıştır.

Lise döneminde Büyükçekmece Lisesi’nde gözleri tamamen gören öğrenciler ile birlikte okumuş ve İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girmiştir. 1987-1988 yılında konservatuvarı bitirmiştir.

Metin Şentürk 2 Nisan 2010’da dünyanın en hızlı görme engelli sürücüsü olmayı başarmıştır. Ralli sürücüsü olan Volkan Işık’ın radyo yardımıyla GAP Havaalanı’nda Ferrari F430 sürmüştür. Metin Şentürk 303.62 km/h hıza ulaşmayı başarmıştır. Daha önceki resmi rekor İngiliz Mike Newman’a aittir.

Metin Şentürk, Mayıs 2006 yılında Fulya Kalkavan ile evlendi. 2012 Şubat ayında eşi boşanma davası açtı. Ancak Nisan 2012 de eşi ile barışarak boşanmaktan vaz geçtiler. 16 Ekim 2014 tarihinde tek celsede boşandılar.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.