Milli Güreşçi Buse Tosun kimdir, nereli, kaç yaşında?

Son zamanlarda milli sporcularımızın dünyadaki başarısı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gelen madalyalara bir yenisi daha eklendi. Milli Güreşçi Buse Tosun, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Kupası finalinde Gümüş Madalya kazanarak Dünya ikincisi oldu. Buse Tosun’un kim olduğunu merak edenler konuyu internette araştırmaya başladı. Buse Tosun kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kazandığı madalya ve dünya ikinciliği ile adından söz ettiren Buse Tosun, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Buse Tosun, Twitter’da da en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Buse Tosun hakkında detaylı bilgilere erişmek isteyenler de konuyu internette araştırıyor. Buse Tosun hakkında bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

BUSE TOSUN KİMDİR?

Buse Tosun, 12 Mayıs 1995 tarihinde İzmir’de doğdu. 25 yaşındaki Türk kadın güreşçi Buse Tosun 2016 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 69 kg mücadelesi verip bronz madalya kazanmayı başardı. 2017 Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası’nda altın madalya kazanan Buse Tosun son olarak Sırbistan’da düzenlenen Dünya Kupası finalinde Bulgaristanlı Yaneva’ya mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi olan Buse Tosun 1.73 boyundadır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.