Mit İş Başvurusu 2020

Mit iş başvurusu kabul ediyor. Milli istihbarat teşkilatı kısa adı ile MİT iş başvuru işlemleri personel alımı ilanı olmayıp sadece öz geçmiş havuzu oluşturmaktır. Mit iş başvurusu işlemleri için haberimizden gerekli bilgileri almanın yanı sıra mit kadroları, mit hakkında bilgi ve mit iş başvuru şartları nedir gibi bilgilere de ulaşmanız mümkün olacaktır.

Mit İş Başvuru Kadroları Nedir?

Milli istihbarat teşkilatı ( MİT ) kariyer adresinden 3 kadro için ilan vermiş olup bu kadrolara başvuru almaktadır. Milli istihbarat teşkilatı tarafından belirtilen kadrolar personel alımı ilanı olmayıp sadece havuz sistemine başvuru toplamaktır. Peki Milli istihbarat teşkilatı tarafından belirtilmiş 3 kadro nedir?

-Arapça Dil Uzmanı,

-İstihbarat Uzmanı,

-Bilim ve Teknoloji Uzmanı,

Mit İş Başvurusu Şartları Nedir?

Mit iş başvurusu işlemleri sayfasında İstihbarat Uzmanı kadrosu için adayların Türkiye vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, üniversitelerin 4 senelik örgün eğitin veren lisans programlarının herhangi birisini bitirmiş olması ayrıca adayların yabancı dil sınavı, KPDS ve ÜDS gibi sınavlardan 80 ve üzeri puan almış olması, kamu personeli seçme sınavı KPSS’nin yabancı dil bölümünde en az 48 soruyu doğru cevaplaması gibi şartlar arandığı belirtilmiştir.

Mit Hakkında Bilgi

Milli istihbarat teşkilatı kısa ismi ile Mit, Türkiye Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak hareket etmektedir. Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Mit, 195 senesinde milli emniyet hizmeti kurumunun yerine kurulmuştur.

Milli istihbarat teşkilatı faaliyetlerini sürdürebilmek için personele de ihtiyaç duymakta olup resmi kariyer adresi üzerinden güncel iş ilanları olmasa da iş başvuru formu, öz geçmiş formu ve bazı belirtilen kadrolar için havuz oluşturma ilanları yayınlamıştır. Havuz oluşturma ilanları nedir diye merak edenler için adayların başvurularını alarak ihtiyaç halinde öz geçmiş havuzundan adayların başvurularını değerlendirme işlemidir.

Mit açık kadrolar için iş başvuru adresi: https://www.mit.gov.tr/iksayfasi/index.html

Mit öz geçmiş bırakmak için adres: https://www.mit.gov.tr/iksayfasi/basvuru.html

Mit iş başvurusu için adaylar verilen bağlantıları kopyalayıp tarayıcılarına yapıştırmaları gerekmektedir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.