Müge Anlı Şahap Örcün kimdir, ne oldu? Şahap Örcün intihar mı etti, ne oldu?

0
204

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Adana’da yaşayan ve kayıplara karışan Şahap Örcün olayı ele alınıyor. Şahap Örcün kimdir, kaç yaşında, nereli? Şahap Örcün olayı nedir, bulundu mu, öldü mü, intihar mı etti?

İntihar girişiminde bulunduğu iddia edilen Şahap Örcün ailesi, Müge Anlı ve Tatlı Sert’ten yardım istedi. Ağlayan aile Şahap Örcün’ün cesedini bulmak istedi, gölde öldüğü söyleniyor ancak göle atladı. İşte Şahap Örcün olayının detayları …

Yurtdışında bir süre çalışıp eşinden ayrılmış, Mehmet Ali Tunç’a (63 yaşında) gelen Şahap Örcün (53 yaşında), bölücü terör örgütü Kürdistan İşçi Partisi’nin bombalı saldırısı sonucu ayağını yaraladı. 2001’de karısını karısından ayırdı. Ben 26’sı sabahı kamyon şoförüyken.

İddiaya göre buradaki alacaklılara Örcün’ü aradı. Bu nedenle tükenmiş Şahap Örcün intihar etmek istedi. Tunç, arkadaşlarını da ikna etmeye çalıştı ancak bazı kişiler kumar borcunu arıyor ve arkadaşları intihara kararlı olduğu için arkadaşlarıyla yalnız yaşadığı ve kimsenin olmadığı için intihar etmeye karar verdi. Bu nedenle iki arkadaş başlangıçta evde ölmek isterken, başarısız olunca gece Çatalan Köprüsü’ne gittiler. Demir korkuluğu bir süre kavrayan arkadaşlarından Örcün, elini buraya bağladı. Daha sonra iki arkadaş birlikte göle atlayarak ölmeye karar verdi. Ancak Örcün göle atlayınca Tunç son anda onu terk etti. Şahap Örcün bir süre suda kalmasına rağmen daha sonra ortadan kayboldu. Tunç bundan çok korkarak polise ve sağlık ekibine haber verdi. Sualtı polisi olay yerine geldi ancak Örcün’ü bulamadı. O günden sonra polis, Örcün’ü dalış yaparak ve teknik olarak gölü takip ederek bulamadı.

Öte yandan Tunç, Şahap Örcün’ün ailesinin şikayeti nedeniyle gözaltına alındı ​​ve “intiharı kışkırtmak” için mahkemeye sevk edildi. Tunç, yargılanmak üzere adli kontrol altında serbest bırakıldı. Arkadaşının kumar borcu nedeniyle ölmek istediğini ve yalnız kalmaktan yorulduğunu söyledi, “Son anda pes ettim ama arkadaşım göle atladı, yardımını istedim. yardım geldi, ben arkadaşım gölde kayboldu. Hâlâ bulamıyorum onun müjdesini bekliyorum, “Her gün haberleri izliyorum ama haberi yok. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here