Münire Apaydın Kırmızı Oda dizisine katıldı! Münire Apaydın kimdir, nereli, kaç yaşında?

TV8 ekranlarının sevilen dizisi Kırmızı Oda, yeni oyuncular ve yeni konularla izleyiciler farklı ve heyecanlı hayat hikayeleri ile buluşturmaya devam ediyor. Kırmızı Oda her Cuma akşamı TV 8 ekranlarında yeni bölümleriyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Yayınlanan her bölümle izleyicileri ekranlarının başına kilitlemeyi başaran Kırmızı Oda dizisine yepyeni bir oyuncu daha geliyor. Gazeteci Birsen Altuntaş, Kırmızı Oda dizisine Münire Apaydın’ın katıldığını açıkladı. Gelen bu haberin ardından Münire Apaydın’ın kim olduğu dizi severler tarafından merak konusu oldu. Münire Apaydın kimdir, nereli, kaç yaşında? işte detaylar…

MÜNİRE APAYDIN KİMDİR?

Münire Apaydın, Türk, sinema, reklam ve dizi oyuncusu.

7 Haziran 1979 yılında Manisa’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur.

İlkokulu Manisa Ali Rıza Çevik İlkokulu, orta okulu Manisa Fatih anadolu Lisesi, liseyi ise Manisa Fatih Anadolu Lisesi’nde başlayıp Manisa Lisesi’nde bitirmiştir. Konya’lı bir ailenin kızıdır.

1995’te bir trene “Paralı eğitime hayır” yazılı afiş asmak ve yasa dışı örgüte üye olmak suçları iddiasıyla gözaltına alınan 16 Manisalı gençten biriydi. Olay, tarihe Manisa davası olarak geçmiş ve gündemi uzun süre meşgul etmişti. Davada 16 genç berat etmiş ve gençlere işkence yapan polisler de suçlu bulunmuştu.Gençliğinde yaşadığı bu trajik olaya rağmen hayata tutunan ve oyunculukta ilerleyen Apaydın, davayla ilgili olarak:

“Dava bitti, polisler de ceza aldı. Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum. Ama bu, unutmak istediğim bir konu da değil. Hukuki ve insan hakları anlamında eğer bu davayla ilgili yeni gelişme yaşanırsa konunun sonuna kadar arkasında durur ve konuşurum.” demiştir.

Aşk Oyunu ve Müjgan Bey dizileri ile Barış Pirhasan’ın yönettiği Adem’in Trenleri (2007) filminde oynadı. 2007 yılı itibarıyla Kavak Yelleri adlı bir gençlik dizisinde Canan adlı bir karakterini oynuyordu. 2011 yılında Yıllar Sonra isimli bir dizide oynadı fakat dizi rating kurbanı oldu. 2012 yılında Merhaba Hayat isimli diziye konuk oldu. Hamile bir kadını canlandırdı.

Dizi ve film çalışmalarının yanında 2004 yılında Ariel ve Anadolu Sigorta reklamlarında, 2005 yılında ise Selpak reklamında oynamıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.