Müthiş İddia: Melih Gökçek bakan mı oluyor?

Siyasi kulislerden çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek’in yeni kabinede yer alacağı ve bakan olacağı iddia edildi. Melih Gökçek Bakan mı olacak, ne bakanı olacak gibi sorular da araştırılmaya başladı. Melih Gökçek yerel yönetimler bakanı mı olacak?

Siyaset kazananı kaynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan Ak Parti 7. Olağan Kongresi’nin ardından gözler kabine değişikliğine çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan büyük kongrede yeniden Ak Parti Genel Başkanı seçildi.

Yapılan kongrenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine değişikliğine gideceği ve yeni bir kabine ile yola devam edeceği de dilden dile dolaşmaya başlamıştı. Bu söylentiler hala tazeliğini korurken Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek hakkında gündeme bomba gibi düşen bir iddia daha konuşulmaya başladı.

Yeniçağ Gazetesi Yazarlarından Orhan Uğuroğlu, Melih Gökçek’in yeni kabinede yer alacağının ve yerel yönetimler bakanı olacağının kulislerde konuşulduğunu iddia etti. Uğuroğlu’nun bu iddiası gündemdeki yerini korurken konu ile ilgili de araştırmalar hız kazandı.

Hali hazırda Yerel yönetimler bakanlığının bulunmaması, bu iddiayı güçsüz kılsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir bakanlığın ismini değiştirebilmesi ya da yeni bakanlık kurması ihtimali de düşünülüyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.