Naturelgaz borsada ne zaman işlem görecek, alım satım olacak?

Geçtiğimiz günlerde talep toplayarak halka arz olan Naturelgaz’ın borsada ne zaman işlem göreceği merakla bekleniyor. Yatırımcılar, halka arzı açıklanan Naturelgaz’ın hisse senetlerini ne zaman alacaklarını merak ediyor. Naturelgaz borsada ne zaman işlem görecek, işlem tarihi ne zaman? Hisse senedi alım satımları hangi bankalarda ne zaman olacak?

Sermaye Piyasası Kurumu tarafından halka arzı onaylanan Naturelgaz, 25-26 Mart tarihlerinde talep toplamış ve geçtiğimiz gün de halka arz sonuçları açıklanmıştı. Borsa yatırımcılarının yüksek rağbet gösterdiği Naturelgaz’ın borsada işlem göreceği gün ise merakla beklenmeye ve araştırılmaya başladı.

Naturelgaz halka arz sonuçları

Naturelgaz arzında yerli bireysel yatırımcılara tahsis edilen miktar 75,3 katı, yerli kurumsal yatırımcılara tahsis edilen miktar 28,8 katı, yabancı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen miktar 3,5 katıdır.

Halka arzın sonuçlarına göre, Norveçli banka yatırım yönetimi şirketi Naturelgaz, halka açık hisselerinin% 8.3’ünü satın aldı. Yabancıların TL varlıklarından çekildiği dönemde halka açık yabancı yatırımcılar dikkatleri üzerine çekti.

Öte yandan, sonuçlara göre yerli bireysel yatırımcılar% 60, yerli kurumsal yatırımcılar% 30 ve yabancı kurumsal yatırımcılar% 10 pay aldı.

Naturel Gaz arzında yerli bireysel yatırımcılara ayrılan miktarın 75,3 katı.

Naturelgaz borsada ne zaman işlem görecek?

Naturelgaz 1 Nisan Perşembe günü borsada işleme başlayacak.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.