Naturelgaz halka arz ne zaman? Naturelgaz borsa kodu nedir, hangi banka?

Naturelgaz’ın halka arzı merak konusu oldu. Yatırımcılar Naturelgaz’ın hangi borsa kodu ile talep toplayacağını ve tarihlerini merak edip araştırmaya başladı. Naturelgaz halka arz ne zaman, borsa (BIST) kodu nedir? Naturelgaz (NTGAZ) hangi bankadan halka arz olacak?

Naturelgaz halka arz sürecine devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda halka açık hisse ihraç etmeye çalışıyor ancak SPK’nın onayı ile geri sayım başladı. Naturelgaz’ın halka arz tarihini ve lot başına lot sayısını belirledi. Peki, Naturelgaz’ın halka arzları orantılı mı yoksa eşit mi olacak? Burada konu ile ilgili detaylı bilgi…

Naturelgaz’ın halka satış tarihi açıklandı. Bu nedenle 25-26 Mart’ta yapılması planlanan halka arz 8,5 TL oranında yapılacak. Şirket, yaptığı açıklamada, Naturelgaz’ın 2021 yılında halka arz eden ilk enerji şirketi olduğuna dikkat çekti.

Avrupa’nın önemli doğal gaz şirketlerinden biri olan Naturelgaz, geçtiğimiz yıl 173,4 milyon metreküp doğal gaz teslimatı gerçekleştirerek %25 pazar payı ile lider konumunu pekiştirdi. Şirketin altyapısı şirketin orta ölçekli aralığında gelişmedi. Büyüme planları, ancak sanayi için doğalgaz taşıması gereken Sahra altı Afrika ülkelerinde faaliyetlerini genişletmeyi planladığı söyleniyor.

Açıklamada, SPK’nın son toplantısında onaylanan Naturelgaz’ın 25-26 Mart tarihleri ​​arasında talep toplayıp 8,50 liradan halka satacağına işaret edildi.

Naturelgaz genel müdürü Hasan Tahsin Turan yaptığı açıklamada, halka arzın şirketin hedeflerine büyük katkı sağlayacağını belirterek şu değerlendirmeyi yaptı:

‘Başarısını ispat etmiş bir şirketiz. Özellikle CNG’de Türkiye’de satış hacmi bakımından lider konumdayız ve Avrupa’nın tek noktada en büyük kapasiteli tesisi de bize ait. Yeni yatırımlar ile mevcut operasyonlarımızdaki büyüme imkanlarını değerlendirirken, yeni ülkelerde de karlı proje fırsatlarını hayata geçirmek için çalışacağız.

Halka arzdan elde edilecek gelir ile CNG, LNG ve oto CNG tarafında kapasiteyi artırmak için yeni stoklama ve taşıma ekipmanları alımlarının finansmanını, mevcut dolum tesisi altyapısını kuvvetlendirip yeni tesisler açmayı, Oto CNG istasyon sayısını artırmayı ve kuyu CNG operasyonlarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Yine bu gelirler ile inorganik büyüme fırsatlarını ve işletme giderlerini finanse etmeyi planlıyoruz.’

Naturelgaz halka arz ne zaman?

Naturelgaz, 25-26 Mart tarihlerinde talep toplamaya başlayacak.

Naturelgaz borsa (BIST) kodu nedir?

Naturelgaz’ın borsa kodunun NTGAZ olması bekleniyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.