Naturelgaz halka arz sonuçları açıklandı mı? NTGAZ halka arz sonuçları!

Halka arz olan Naturelgaz’ın halka arz sonuçlarını merak edenler konuyu internet üzerinde araştırmaya başladı. Naturelgaz halka arz sonuçları açıklandı mı? Naturelgaz halka arz sonuçları ne oldu? Detaylar haberimizde…

25-26 Mart tarihlerinde halka arz olan Naturelgaz’ın hisselerine talep gönderen yatırımcılar, halka arz sonuçlarını araştırmaya başladı. Naturelgaz, 8,5 TL’den talep toplamış ve toplam 34 milyon 500 bin hisse senedini halka arz etmişti. Şirketin halka arz sonuçları açıklandı. Yapılan açıklamada detaylara da yer verildi.

Naturelgaz’dan yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

25-26 Mart 2021 tarihlerinde Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Naturelgaz”) paylarının halka arzı “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle gerçekleştirilmiştir. Halka arzda birim fiyat 8,50 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 31.363.637,00 TL nominal değerli pay ile ek satışa sunulan 3.136.363,00 TL nominal değerli pay olmak üzere toplam 34.500.000,00 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşmiştir.

Ek satışa sunulan paylar için tahsisat oranları, halka arz edilen payların tahsisat oranları ile uyumlu olarak Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %60, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %30 ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %10 olarak belirlenmiştir. Ek satışa sunulan paylar dahil Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 75,3 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 28,8 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 3,5 katı talep gelmiştir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.