Odine Solutions Teknoloji halka arz edecek! Ne zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulunarak izahnamesini yayınlayan Odine Solutions Teknoloji’nin halka arz detayları belli oldu. Odine Teknoloji halka arz ne zaman, katılım endeksine uygun mu? Odine kaç lot düşer, borsada ne zaman işlem görecek?

SPK’ya bir şirketten daha halka arz için başvuru geldi. TSKB liderliğinde halka arz duyurusunda bulunan telekomünikasyon sektörünün öncü şirketlerinden Odine Solutions Teknoloji, taslak izahnamesini yayımladı. Şirketin halka arz başvurusunda bulunmasının ardından yatırımcılar, şirket hakkında detayları araştırmaya başladı.

Odine Solutions Teknoloji, 22.100.000 lot sermaye artırımı ve 22.100.000 lot ortak satışından olmak üzere toplam 44.200.000 lotu halka arz yolu ile satışa sunacak. Şirketin Odine Solutions Teknoloji’nin halka arz fiyatı henüz netleşmedi. Öte yandan taslak izahnamesi yayımlanan şirketin katılım endeksi durumu da onaylı izahname ile birlikte netlik kazanmış olacak.

Odine Solutions Teknoloji; halka arzdan elde edilecek fonun %52,5-62,5’ini yurt dışı yatırımlarına, %30-40’ını işletme sermayesine ve %5-10’unu da yeni ürün ve çözümlerin finansmanına ayırmayı planlıyor.

Şirket ve ortaklar, 1’er yıl boyunca borsada işlem gören pay miktarını artırmaya yol açacak satış yapmayacağını taahhüt ediyor.

Odine Solutions Teknoloji halka arz ne zaman?

Şirketin, halka arzı 2023 yılı son çeyreğinde tamamlaması bekleniyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.