Home Gündem Öfkeli Genç Türkler imzalı afişe gözaltı iddiası! Öfkeli Genç Türkler kimdir?

Öfkeli Genç Türkler imzalı afişe gözaltı iddiası! Öfkeli Genç Türkler kimdir?

0
276
öfkeli genç türkler

Sosyal paylaşım platformu Twitter’a düşen görüntülerde, mülteci karşıtı pankart gündeme bomba gibi düştü. Hudut Namustur yazılı pankartın Öfkeli Genç Türkler imzası ile 6 kişi tarafından asıldığı konuşuluyor. Öte yandan, pankartları asan 6 kişinin gözaltına alındığı da iddia edildi. Kendilerine, Öfkeli Genç Türkler diyen grubun kim olduğu da merak konusu oldu.

Bugün sosyal medya platformu Twitter’a düşen bir görüntü, gündeme adeta bomba gibi düştü. Son zamanlarda Türkiye’ye olan mülteci girişleri üzerine asılan pankart, binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve gündemin ana tartışma konularından da biri haline geldi.

Medyatava’nın haberine göre; İstanbul’un çeşitli yerlerinde yasa dışı göçmenlerin Türkiye’ye kontrolsüz olarak girişine karşı çıkan pankartlar asılmıştı. İstanbul’un farklı noktalarına “Ülkemde mülteci istemiyorum” ve “Hudut namustur” pankartları asan ve “Öfkeli Genç Türkler” imzası kullanan gruptan 6 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Avukat Ali Gül, “Gözaltına alınan gençleri Çağlayan’a sevk ediyorlar, ben de Çağlayan’a geçiyorum” derken, Terörle Mücadele’ye sevk edilen isimlerin ifadelerinin burada alınacağını söyledi.

Gül, “Arkadaşlardan birinin telefonuna bakmışlar, ‘reis’ diye hitap ettiği pimapenciyi gösterip lideriniz bu mu diye sormuş polisler. Pardon filmi gibi” dedi.

Sosyal medyada geniş yankı uyandırdı

Söz konusu pankart, Twitter’da gündeme oturdu. Birçok sosyal medya kullanıcısı, pankart hakkında paylaşımda bulundu. İşte sosyal medyada yapılan o paylaşımlardan bazıları…

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.