Oğuz Yılmaz öldü mü? Oğuz Yılmaz neden öldü, kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ankara oyun havalarının ünlü isimlerinden biri olan Oğuz Yılmaz’ın vefat haberi gündemde geniş yer tuttu. Oğuz Yılmaz’ın hayranları, ölüm haberini aldıktan sonra konuyu internette araştırmaya başladı. Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Oğuz Yılmaz neden öldü, ölüm sebebi nedir?

Ankara’nın mahalli sanatçısı olarak sanat hayatına başladıktan sonra, adını tüm Türkiye’ye duyurma başarısı gösteren Oğuz Yılmaz’ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Oğuz Yılmaz’ın hayranlarını üzen haberin gelmesinin ardından ünlü sanatçı hakkında detaylı araştırmalar da başladı.

 

Oğuz Yılmaz Kimdir?

Ankara oyun havalarının vazgeçilmez ismi eğlenceli şarkılar yazan, beste yapan Oğuz Yılmaz 53 yaşında ve aslen Ankaralı. Sude adındakı kızı ile Uğur Böceğim şarkısını söyleyen Oğuz Yılmaz’ın 2 tane çocuğu vardır. İşte Oğuz Yılmaz hakkında merak edilenler…

 

Oğuz Yılmaz kimdir:

 

Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968, Ankara doğumlu Türk şarkıcı, besteci ve söz yazarı. 1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziği küçük yıllardan beri merak sarmıştır. Küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmalarına girerek müziğe başlamıştır. 1989 yılında “Duydun mu? – Bi Denem” adında, ilk albümünü yayınlamıştır ve yaptığı bu şarkı satış rekorları kırmıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.