Oyuncu Seray Kaya, çocukken yaşadığı cinsel istismarı ifşa etti! Seray Kaya kimdir?

Antalya’nın Finike ilçesinde yaşanan iki çocuğa cinsel istismar olayının ardından ünlülerden de bir bir ifşalar geldi. Oyuncu Seray Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, arkadaşının babası tarafından cinsel istismara uğradığını açıkladı. Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Türkiye, Antalya’nın Finike ilçesinde yaşanan ve kamuoyunda Elmalı Davası olarak bilinen skandalın etkilerini üzerinden henüz atamamışken ünlülerden istismarcı itirafı geldi. Avukat Feyza Altun’un ardından oyuncu Hafsanur Sancaktutan da cinsel istismara maruz kaldıklarını açıklamışlardı.

Bir açıklama da oyuncu Seray Kaya’dan geldi. Twitter’dan bir paylaşımda bulunan Seray Kaya, arkadaşının babası tarafından istismar edildiğini açıkladı. Seray Kaya yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: Ben de çocuktum. Aileme anlatamayacak kadar çok korkmuştum ve sustum. Arkadaşımın babası tarafından defalarca uğradığım istismarın suçlusu ben değilim. Artık korkmuyorum! Birbirimizin sesi olmaya, sesini duyuramayan istismara uğrayan çocukların sesi olmaya devam edeceğim!

Seray Kaya kimdir?

Seray Kaya, 4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Lise yıllarında bir güzellik merkezinde makyöz olarak hem çalışmış hemde eğitimini sürdürmüştür. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk üzerine eğitim alan Seray Kaya, ilk kez 2012 yılında yayınlanan Huzur Sokağı isimli dizide canlandırdığı Rezzan karakteri ile kameraların karşısına geçti.

Birçok ünlü markanın reklam yüzü de olan Seray Kaya, bugüne kadar Evli ve Öfkeli, Rengarenk, Kocamın Ailesi gibi dizilerde rol almıştır.

SERAY KAYA’NIN OYNADIĞI DİZİLER

2017 – Kadın (Şirin) (TV Dizisi)

2016 – Gülümse Yeter (Gül) (TV Dizisi)

2015 – Evli ve Öfkeli (TV Dizisi)

2014 – 2015 – Kocamın Ailesi (Miray) (TV Dizisi)

2012 – Huzur Sokağı (TV Dizisi) 2012

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.