Özgür Demirtaş: Coin veya tokenların yüzde 90’ı batacak

Ekonomi alanında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kripto paralarla ilgili yine gündem olacak bir açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Demirtaş, “Coin veya tokenların yüzde 90’ı batacak” dedi.

Tüm dünyada bir furya gibi büyüdükçe büyüyen kripto para rüzgarı zaman zaman farklı yönlerde esmeye devam ediyor. En çok bilinen kripto paraların başında gelen Bitcoin, geçtiğimiz günlerde sert bir düşüş yaşamış, akabinde de birçok altcoin bu düşüşe eşlik etmişti.

Yatırımcıların birçoğu, ‘Kripto paralara ne oluyor?’, ‘Kripto para rüzgarı bitiyor mu?’ gibi soruları düşünse de özellikle dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’un altcoin olan Dogecoin hakkında attığı twitler, bu altcoini ayakta tutmuştu. Hatta Dogecoin, bu düşüşten etkilenmemiş aksine fiyat katlamıştı.

Kripto paralar hakkında tartışmalar sürerken bir tartışma konusu da Türkiye’nin önemli ve tanınmış ekonomi uzmanlarından biri olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan geldi. Kripto paralarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Demirtaş, “Arkadaşlar Habertürk yayınında benim iota’dan bahsettiğim zannedilmiş. Hayır sadece nesnelerin internetinden kavram olarak bahsettim. Bazı kişiler onu iota coin olarak anlamış, değil, o proje hakkında bilgim de yok. Ben İnternet of Things alanında Helium (HNT) projesinden bahsettim. Elbette 1000 kere söylediğim şeyi tekrar etmeye gerek yok ,yatırım tavsiyesi değildir. Unutmayın, bu coin veya tokenların %90’ı B-A-T-A-C-A-K !” ifadeleri kullandı.

İşte Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın paylaştığı o twitler…

 

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.