Panseksüel ne demek, anlamı nedir? Panseksüel ve biseksüel arasındaki fark nedir?

Son zamanlarda cinsel tercihlerle alakalı farklı terimler literatüre girmeye ve yaygınlaşmaya başladı. Bu terimlerden bir tanesi de Panseksüel oldu. Panseksüel ne demek, biseksüel ile arasındaki fark nedir?

Dünyadaki insanların çoğunluğu erkek ya da kadın olarak dünyaya gelir. İnsanların geneli ise karşı cinse ilgi duyar. Yani kadınlar erkekler, erkekler ise kadınlardan hoşlanır. Hem duygusal hem de cinsel bir hoşlanmadır bu.

Ancak bazı insanlar vardır ki kimisi yaradılıştan kimisi de sonradan farklı cinsel eğilime sahip olurlar. Bu durumda da cinsel eğilimlerin dünyanın farklı ülkelerinde örgütleşmeye kadar gittiği görülmüştür. Farklı cinsel eğilimler sınıfında sayılabilecekler arasında Panseksüellik de gösterilebilir.

Bu terimi ilk kez duyanlar da nasıl bir cinsel eğilim olduğunu merak ederek konuyu araştırmaya koyuluyor.

Panseksüel ne demek?

Panseksüellik bir tür cinsel yönelim terimidir. Bu yönelimi olan kişiler karşı tarafın cinsiyetine bakmaksızın ilgi duyabilmektedir bu nedenle panseksüel kişiler kendilerini cinsiyet körü olarak da tanımlayabilirler. Panseksüellik bazen biseksüellik ile karıştırılsa da, aralarındaki fark panseksüellerin biseksüellerden farklı olarak agender, bigender gibi diğer cinsiyetlere de ilgi duymasıdır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.