PC İletişim (PCILT) halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, hangi bankalar?

Sermaye Piyasası Kurulu, 18 Kasım tarihinde yayınladığı bültenle PC İletişim ve Medya’nın halka arzının onaylandığını duyurdu. Halka arz işlemine katılmak isteyen yatırımcılar ise bu halka arzın detaylarını araştırıyor. PC İletişim halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, kaç lot verir, halka arz saatleri ne zaman, borsa işlem kodu nedir hangi banka ve aracı kurumlarda var? gibi soruları araştırıyor.

SPK, 18 Kasım’da yayınlanan SPK Bülteni’nde bir şirketin halka arzına onay verildiğini kamuoyuna duyurmuştu. Arz onayı alan PC İletişim, yatırımcıların merak ettiği şirket oldu. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar, arz detaylarını internette araştırmaya başladı.

PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş., halka arzına 11.490.659 TL nominal değerli pay konu edilecek. #PCILT.HE işlem kodu ile talep toplayacak olan şirket, dağıtımda da eşit dağıtım yöntemini kullanacak.

Şirketin halka arzında hisse başı fiyat ise 9,50 TL olarak belirlendi. Halka arzında eşit dağıtım kullanacak olan PC İletişim’in tüm banka ve aracı kurumlarda yer alması gerekiyor. Talep toplama tarihleri ise 24-25 Kasım olarak belirlendi.

PC İletişim Hakkında

PC İletişim ve altındaki şirketler medya hizmetleri, reklamcılık, reklamların yayımlanacağı tüm mecraların müşteriler için rezerve edilmesi, satın alınması, kiralanması, üçüncü kişilere satılması, her nevi televizyon programlarını alıp satmak, içerik iş birliklerinde bulunmak, promosyon, baskı hizmetleri gibi tanıtım hizmetlerinin verilmesi ile ilgili her türlü faaliyette bulunmaktadır.

uygulama logosu

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.