Pegasus çalışanlarına takılan rozetlerde dikkat çeken detay

Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketlerinden biri olan Pegasus, çalışanlarına Atatürk rozeti takma zorunluluğu getirdi. Pegasus’un bu uygulaması, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, böyle bir zorunluluğun olmaması gerektiğini savunsa da birçok kişi uygulamayı beğenerek Pegasus’a tebrik gönderdi.

Türkiye’nin önde gelen hava yolu taşımacılığı şirketlerinden biri olan Pegasus, dikkat çeken bir karar aldı. Pegasus’un çalışanlarının kıyafetlerine Atatürk rozeti takmasını zorunluğu kıldığı iddia edildi. Çalışanların kıyafetlerinde, isimlerinin hemen üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi ve imzasının yer aldığı rozet dikkatlerden kaçmadı.

Pegasus’un çalışanlarına uyguladığı yeni karara dair fotoğraflar, sosyal medyada da binlerce kişi tarafından beğeniyle karşılanarak paylaşıldı. Şirketin aldığı bu karar, alkışları da beraberinde getirdi. Ancak bazı sosyal medya kullanıcıları da kararın zorunlu olamayacağını savundu.

Genel olarak şirketin uyguladığı politika, birçok kişinin beğenisiyle karşılandı. İşte sosyal medyada Pegasus’un çalışanlarına uyguladığı rozet takma zorunluluğu hakkında yapılan paylaşımlardan bazıları:

 

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.