Ana SayfaBilim ve TeknolojiPES 2022’de isim değişikliği! PES yeni adı ne olacak?

PES 2022’de isim değişikliği! PES yeni adı ne olacak?

Tüm dünyada milyonlarca seveni olan bilgisayar futbol oyunlarından biri Pro Evolution Soccer (PES), tarihe karışıyor. Konami’den yapılan açıklamada, yeni futbol oyunu PES ismiyle piyasa sürülmeyecek. Peki, PES yeni ismi nedir? PES 2022 ne zaman piyasaya çıkacak ve sistem gereksinimleri nedir? eFOOTBALL ne zaman çıkacak, sistem gereksinimleri nedir?

Piyasaya sürüldüğü günden bu yana tüm dünyada oyun severlerin beğenisiyle karşılaşan Konami’nin en sevilen oyunlarından Pro Evolution Soccer (PES) hakkında flaş bir karar alındı. Şirket, oyunun artık PES ismiyle değil, eFootball ismiyle piyasaya sürüleceğini açıkladı. Gelen bu açıklamanın ardından ise aslında PES 2022 olan eFOOTBALL 2022’nin sistem gereksinimlerinin ne olacağı ve piyasaya ne zaman sürüleceği de merak konusu oldu.

eFootball 2022 ne kadar, ücretli mi, ücretsiz mi?

Konami oyunseverlere dev bir müjde verdi. Oyunun yeni sürümünün ücretsiz olacağı konuşuluyordu ancak yapılan açıklamayla eFootball 2022’nin ücretsiz olacağı kesinleşti.

Buna göre oyun tüm dünyada ücretsiz bir şekilde oynanabilecek. eFootball 2022, sonbaharda piyasaya sürülecek.

eFootball 2022’de yenilikler neler?

eFootball 2022’nin alışılmış PES oyunlarından farklı kılacak en büyük özellik, kullanılan oyun motoru olacak.

Konami bu yıl eFootball’da, PES 2021’de kullandığı FOX Engine isimli oyun motoru yerine Unreal Engine 4’ü kullanmaya başladı. Bu değişiklikle oyun deneyiminin de farklı bir noktaya ulaşması hedefleniyor.

eFootball 2022 ilk planda 9 takımla oynanabilecek ve yalnızca gösteri maçları yapılacak. Daha sonra oyuna yeni modlar ve takımlar eklenecek.

Öte yandan oyun ücretsiz olmasıyla birlikte aynı zamanda çapraz platform desteğine sahip olacak. Böylece Playstation’da oyunu oynayan bir kişi, farklı konsoldan biriyle karşılaşabilecek.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.