Prof. Ebubekir Sofuoğlu’ndan skandal sözler: Üniversiteler fuhuş evi

Sakarya Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Akit TV’de katıldığı programda, üniversiteler hakkında ilginç cümleler kullandı. Programa konuşan Ebubekir Sofuoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Ebubekir Sofuoğlu hakkında bilgilere erişmek isteyenler, konuyu internette araştırıyor. Ebubekir Sofuoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Ebubekir Sofuoğlu ne dedi?

Geçmişte yaptığı “Google’ı Abdülhamid buldu”, “İstanbul Sözleşmesi çok kan dökecek” gibi açıklamalarıyla gündeme gelen Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, üniversiteler için “fuhuş evleri” dedi.

Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın sunduğu ‘Derin Kutu’ adlı programda, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. Sofuoğlu, Z kuşağını ‘hedonist’ olmakla suçlarken üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu söyledi.

Sofuoğlu konuşmasının devamında üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı. Stüdyodaki konuklar ise Sofuoğlu’na sözlerine “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” diye tepki gösterdi. Sofuoğlu ise “Gördüğüm var. İstisna değil. Gelin ben sizi gezdireyim. Komşular size söyleyecek, emlakçılar size söyleyecek. Siz nerede yaşıyorsunuz?” dedi.

“GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAKTIR”

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulundu. Rektör Savaşan, “Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

EBUBEKİR SOFUOĞLU KİMDİR?

Ebubekir Sofuoğlu Türk akademisyen, Tarih profesörü, sosyoloji araştırmacısı, televizyon programcısı, yazar, şair, akademik yönetim kurulu başkanı ve Sakarya Üniversitesi öğretim üyesidir. 28 Temmuz 1968 Adapazarı doğumlu olan Ebubekir Sofuoğlu “tarih, sosyoloji, din, felsefe, toplum” üzerine yaptığı yorumlarla tanınır. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok konferansa katılmış, 26 ülkede saha araştırmaları yapmak amacı ile bulunmuştur.

İngilizce, Rusça ve Arapça bilen Sofuoğlu çeşitli konularda kitaplar kaleme almıştır. Osmanlı’ya üç suikast, 6 asırlık devlet 6 yılda nasıl yıkıldı ve kadına rüşvet en önemli eserlerindendir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.