Programsız Android telefonlarda, bilgisayarda ip adresi nasıl bulunur?

Android telefon kullananlar kendi ip adreslerini öğrenmekte zaman zaman zorluk yaşayabiliyor. Durum böyle olunca sorunun çözümünü internette arayanlar, farklı sitelerden farklı çözüm yöntemleri ile karşı karşıya geliyor.

Android telefon kullanıcıları için bazı durumlarda ip adresini öğrenmeleri için belli uygulamaları indirmeleri istense de aslında bu işlem için bir programa gerek olmadığı da bir gerçek. Peki, programsız bir şekilde ip adresi nasıl bulunur? Adroid telefonlarda programsız ip adresi nasıl öğrenilir? Adroid telefonda ip adresi öğrenme…

Andorid telefon kullanıcıları zaman zaman kendi telefonlarının ip adresini öğrenmeye ihtiyaç duyuyor. Ancak öncelikle ip adresi nedir? Bunu öğrenmekte yarar var.

IP NEDİR?

Her bilgisayar, telefon, tablet ya da internete bağlı olan her bir aygıtın belirleyici numarası vardır. IP (İnternet Protokolü) adresi, bir bilgisayar ağında iletişim için internet kullanan bir aygıtın diğer aygıtlardan ayırt edilmesini sağlayan, belirleyici numarasıdır.

En basit haliyle IP cihazlarımızın kimlik numarasıdır.

IP adresi programsız nasıl bulunur?

Kendi cihazınızın ip adresini bulmak için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Çünkü ip adresini bulmanız için bazı web siteleri mevcut ve bu siteler size ip adresinizi açıkça veriyor. Siz de kendi ip adresinizi bulmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.