PSG – Başakşehir maçında ne oldu, maç neden durdu, kime ırkçılık yapıldı?

UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu oynanan Paris Saint-Germain – Başakşehir maçında skandal bir olay yaşandı. Başakşehir’in Kamerunlu Yardımcı Antrenörü Pierre Webo’ya maçın 4. Hakemi Constantin Sebastian Colțescu tarafından ırkçılık yapıldı. Karşılaşmada neler olduğunu merak edenler konuyu internette araştırıyor. PSG – Başakşehir maçı neden durdu? PSG – Başakşehir maçında ne oldu, kime ırkçılık yapıldı, maç oynanacak mı? PSG – Başakşehir maçı ertelendi mi? PSG – Başakşehir maçı devam edecek mi? İşte detaylar…

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin H Grubu son maçında deplasmanda Fransız ekibi Paris-Saint Germain ile karşılaşan Başakşehir’in yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya maçın 4. Hakemi tarafından yapılan ırkçılık, tüm dünyanın gündemine oturdu. Karşılaşmada, maçın 4. Hakemi Pierre Webo’ya kırmızı kart gösterilmesi gerektiğini söyleyerek orta hakemi uyardı. Uyarı üzerine saha kenarına gelen orta hakem, 4. Hakeme kime kırmızı kart göstermeme gerekiyor diye sordu. 4. hakemin Pierre Webo’yu orta hakeme “Şu ‘negro (siyahi)’ oyuncu…” diye göstermesi ortalığı karıştırdı. Olayın ardından duruma tepki gösteren Webo, “Bana neden negro dedin?” diye sordu. Yaşanan skandalın ardından, PSG’li futbolcular Neymar ve Mbappe de duruma tepki gösterdi. Karşılaşma bir süre durdu. Daha sonra Başakşehir sahadan çekild. UEFA maçın 4. Hakemini karşılaşmadan aldı. Başakşehir, 4. Hakem orada olduğu sürece maça devam etmeyeceklerini açıkladı.

Yaşanan bu olayların ardından, tüm dünyadan ırkçılığa hayır mesajları atıldı. PSG – Başakşehir maçı henüz başlamadı. Maçın devam edip etmeyeceği konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.