Rapçi Xatar kimdir, nereli, kaç yaşında? Xatar gerçek adı nedir?

0
333

Rap sanatçısı Ezhel sosyal medya hesabından Xatar’ı paylaştı ve Xatar kimdir sorusu da sıkça aranmaya başladı. Xatar kimdir, kaç yaşında nereli? Xatar gerçek adı nedir?

Xatar sosyal medyada adını duyurmaya başladıktan sonra kendisini merak edenler de internette araştırma yapmaya başladı. Xatar veya gerçek adı Giwar Hajabi 24 Aralık 1981’de Kuhgala’da doğdu. Alman bir Kürt rapçi. Xatar, Brüser Berg bölgesinde büyümüş ve bölgedeki çetelerden biri olan Brüser Berger Assis çetesinin bir üyesidir.

Xatar, babasının baskısı altında dokuz yaşındayken piyano çalmayı öğrendi. 1993’te Dre’nin The Chronic albümü onu ilk kez rap müziğe tanıttı. Boş zamanlarında Xatar, çocukluk arkadaşları Samy ve Ssio ile müzik yaptı. 2008’in başlarında Alles oder nix Records adlı müzik şirketini kurdu. Müzik şirketinin diğer üyeleri arasında Samy, Ssio, Maestro ve DJ Bo Tex bulunmaktadır.

Ağustos 2008’de, o ve Xatar Bintia ve Ali As, Alman televizyon kanalı RTL 2’de Der Bluff TV şovunda rap koçluğu yaptı. Xatar, bir edebiyat öğrencisinin projede rapçi rolünü oynamasına izin verir. Gösteri medyadan olumsuz tepkiler aldı.

Kasım 2008’de, Xatar solo albümü Alles oder nix’i çıkardı. Azad ve Bero Bass gibi rapçiler bu albümün tüm konukları. Albüme ek olarak, Los Banditos Films’de ilgili üç video klip yayınladı. Diğer rapçilerle (Azad ve Massiv gibi) konserler verdi ve sık sık Köln Sokak Film Festivali ve Ren Kültür Festivali gecelerinde konserler veriyor.

Kürtçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Farsça biliyor. Xatar, Almanya ve İran vatandaşıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here