Riot Valorant Vanguard “VGC” Başlatılamadı Hatası Çözümü

Son zamanlarda birçok oyuncu Riot Valorant Vanguard VGC oyununda, başlatılamadı hatası almaya başladı. Riot Valorant Vanguard VGC başlatılamadı hatası nasıl çözülür? Riot Valorant Vanguard başlatılamadı hatası sebebi nedir? Errod Code (Hata kodu) 128 nasıl çözülür?

Valorant oyunu, son zamanlarda oyuncu sayısını gittikçe artırmayı başardı. Ancak son güncelleme ile hata sayısının da artış gösterdiği gözlendi. Bazı oyun severler ise Valorant oyununda karşılaştıkları hata kodlarını internet üzerinden araştırmaya başladı.

Oyunu oynayan oyunculardan bir kısmı “Windows Yerel Bilgisayar üzerindeki vgc hizmetini başlatamadı” hatası ile karşılaşıyor. Aynı zamanda hata ekranında, “Vanguard Not Initialized. Vangard Anti-Cheat has not been initialized. If this is your first time playing you will need to reboot your computer to continue. If you see this message frequently you may need to update your drivers. Erro Details: Error Code: 128” olarak İngilizce bir hata da geliyor.

Hata ile karşılaşan oyuncular ise bu can sıkıcı durumdan kurtulmanın yollarını arıyor. Peki, Valorant oyununun başlatılamama hatası nasıl giderilir. İşte detaylar…

Valorant başlatma hatası çözümü

  • Windows + R tuşuna basın
  • Açılan arama kutusuna msconfig yazın ve arayın
  • Açılan pencerede Normal Başlangıç seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
  • Hizmetler sekmesine gelin ve vgc’yi bulun. VGC’nin tikli olduğundan emin olun.
  • Uygula tuşuna basın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.