Ripple (XRP) davası ne oldu, ertelendi mi? Ripple davası fiyatları nasıl etkiledi?

0
147
xrp davası ne oldu

Yatırımcıların büyük bir merakla beklediği Ripple (XRP) davası 22 Şubat tarihinde görülmüştü. Davanın ardından fiyatların nasıl etkilendiği Ripple yatırımcıları tarafından merak konusu oldu. RXP Davası ne oldu? Ripple davası hangi tarihe ertelendi? Dava sonrası Ripple ne olur?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda kripto para birimi Ripple’a (XRP) dava açtı ve ABD sermaye piyasasının otoritesi olarak görülüyor. Pek çok yatırımcı, davanın 22 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacağı haberini heyecanla bekliyor.

Ripple davasında son durum ne?

SEC, XRP’nin verilmesi için Ripple Labs’a dava açtı. Davala ile XRP’yi düşürmek çok zor. SEC ve Ripple arasında bir anlaşma beklenmese de, herkes davanın sonuçsuz olduğuna inanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP’nin “yatırımcılara kayıtsız menkul kıymet satışı” nedeniyle satışına karşı açtığı davada mahkeme 16 Ağustos 2021’de nihai karar vereceğini ve davayı erteleyeceğini duyurdu.

Ripple davası 28 Ocak 2021’de 0,25 dolardan işlem gördükten sonra% 20 düştü ve kısa sürede 0,58 dolara yükseldi. 22 Şubat’taki denemenin ardından fiyat% 20 düşüşle 0,47 dolara düştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here