Safir dizisi Feraye kimdir, gerçek adı nedir? Özge Yağız boyu kilosu kaç aslen nereli?

Safir dizisi, 4 Eylül Pazartesi akşamı Atv ekranlarında seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yapımda, deneyimli oyuncu Özge Yağız, Safir dizisinin Feraye karakteri olarak izleyici karşısına çıkacak. Özge Yağız, oyunculuk kariyerine ilk adımını 2016 yılında Adını Sen Koy dizisiyle atmış ve daha sonra Kanal 7’de yayınlanan Yemin dizisinde canlandırdığı Reyhan karakteri ile büyük bir çıkış yapmıştır. Peki, Özge Yağız kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? İşte Safir’in Feraye’si Özge Yağız’ın oyunculuk geçmişi ve biyografisi!

Safir dizisinin başrollerini İlhan Şen, Özge Yağız ve Burak Berkay Akgül paylaşıyor. Dizi, 4 Eylül Pazartesi günü ilk bölümüyle seyircilerin karşısına çıkacak. Özge Yağız’ın daha önceki projeleri ve dizileri, televizyon izleyicileri tarafından merak ediliyor. Özellikle Adını Sen Koy, Yemin ve Sol Yanım gibi projelerle tanınan Yağız, Safir dizisinde Feraye karakterine hayat veriyor. İşte Safir’in Feraye’si Özge Yağız hakkında merak edilenler…

Özge Yağız, 26 Eylül 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Başkent Üniversitesi’nden mezun olan Yağız’ın asıl mesleği diyetisyenlik. Ancak, 2016 yılında Adını Sen Koy dizisi ile oyunculuk kariyerine adım attı. Daha sonra Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Yemin dizisinde Reyhan karakterini canlandırarak büyük bir çıkış yaptı. Ayrıca, Star TV’de yayınlanan Sol Yanım dizisinde rol aldı. 2021 yılında ise Show TV’de yayınlanan İçimizden Biri adlı dizide Havva karakterini canlandırdı. 2022 yılında Baba adlı dizide Büşra Saruhanlı karakterini oynadı.

Özge Yağız’ın oyunculuk kariyerindeki önemli projeleri şunlardır:

2018 – Adını Sen Koy

2019 – 2020 – Yemin

2020 – 2021 – Sol Yanım

2021 – İçimizden Biri

2022 – Baba

2023 – Safir

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.