Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı sonuçları açıklandı! Sonuç öğrenme ve sorgulama ekranı

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda 12 bin sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Atama bekleyen sağlık personelleri bu habere sevinmiş başvurularını da hemen yapmıştı. Yapılan başvuruların sonuçlandığı haberi bugün geldi. Sağlık Bakanlığı’nın 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı sonuçları açıklandı mı? Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel başvuru sonucu öğrenme! Nasıl öğrenilir? Başvuru sonucu öğrenme ekranı, nasıl hangi siteden nereden öğrenilecek? İşte detaylar…

Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce duyurusu yapılan 12 bin sözleşmeli personel alımı sonuçlandı. Başvuru yapan sağlık personeli adayları, merakla bu sonuçları bekliyordu. Heyecanla beklenen sonuçlar açıklandı! Sözleşmeli personel alım sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak edenler de konuyu internette araştırmaya başladı. Biz de sizler için 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alım sonuçlarını nasıl öğreneceğinizi derledik. İşte merak edilen işlemin detayları!

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “KPSS 2020/14 Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları” haberini “Hayırlı olsun” dileğiyle paylaştı.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçları nereden öğrenilecek?

Peki Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçları nereden öğrenilecek? Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar “sonuc.osym.gov.tr” adresine giderek şifre ve TC kimlik numarası ile sisteme girecek ve sonuçları öğrenecek. Heyecanla sonuçları bekleyen adaylar, sonuç sorgulama sayfasına giderek, işe alınıp alınmadıklarını öğrenebilecek. İstihdam edilen 12 bin personelden 7 bininin hemşire, 2 bin 864’ünün sağlık teknisyeni ve 1700’ünün ebe olduğu bildirildi.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.