Sağlık Bakanlığı Yayınladı: 10 bini aşkın personel alımı yapılacak

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 12 bin personel alımı yapılacağı hususunda açıklamalarda bulunmuş olup ancak ilan adaylar ile paylaşılmamıştı. 1 Aralık 2020 tarihi itibari ile belirtilen açıklamalar neticesinde Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için sözleşmeli 4/b olarak görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Yayınladı: 10 bini aşkın personel alımı yapılacak

Verilen ilan neticesinde Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında yer alan hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere 657 sayılı dmk kapsamında 4. maddesinin b fıkrası ile kamu personeli seçme sınavı KPSS sonucuna göre toplamda 12 bin 4/b personel alımı yapılacağı beyan edilmiştir.

Sağlık Bakanlığı alımlarını ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabileceğini belirtti. Adaylar Sağlık Bakanlığı 2020/14 tercih kılavuzlarına ösym resmi sitesi üzerinden ulaşabilecekleri açıklandı.

Sözleşmeli personel alımı işlemlerini gerçekleştirmek için adaylar 1 aralık ile 7 aralık 2020 tarihleri içerisinde tercihlerini gerçekleştirebileceklerdir. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.