Sahte Gelin Melisay kimdir? Melisay Tosun nereli? Kaç kişiyi dolandırdı?

0
1938

Türkiye’nin gündemine oturan Sahte gelin Melisay bir anda en çok araştırılan isimlerden biri oldu. Show TV ekranlarında yayınlanan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında açığa çıkan Sahte Gelin vakası, Türkiye’de geniş yankı uyandırdı. Peki, sahte gelin Melisay kimdir? Melisay Tosun kaç kişiyi dolandırdı? Melisay Tosun nerelidir? Melisay Tosun kaç yaşında?

SHOW Tv ekranlarında yayın hayatına devam eden Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında şoke eden bir olay bir anda tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Çocuk yaşta evden kaçan Melisay Tosun, Emirhan isimli bir kişinin yanına gitti. Daha sonra evlilik çetesinin eline düşen Melisay Tosun, onlarca kişiyi dolandırdı. Hakkındaki iddiaları reddeden sahte gelin Melisay Tosun, canlı yayına da katıldı. Melisay hakkındaki suçlamalara ne dedi? Melisay Tosun kimdir? Sahte Gelin melisa kaç kişiyi dolandırdı? Melisay Tosun kaç şehirde evlilik yaptı? Melisay Tosun kaç milyar, kaç bin lira ne kadar dolandırdı? İşte sahte gelin melisay hakkında yaşananlar!

Melisay Tosun’un 16 yaşında evden kaçıp Emirhan isimli bir kişinin yanına gittiğini ve gittikten sonra da evlilik çetesine dahil olduğunu söyleyen Anne Dilek Köse, kızının 2018 yılında 18 yaşına girdikten sonra sırasıyla Balıkesir, Uşak ve Afyon’a gelin olarak gönderildiğini ifade etti.

Jandarmanın araması sonucu kızının bu çeteye katıldığını öğrendiğini belirten çaresiz anne, kızını bir türlü bu şebekeden kurtaramadığını anlattı. Genç kızının, birçok insanı evlenme vaadiyle dolandırdığını, onlardan başlık parası, ziynet eşyası aldırdığını ve en sonunda kahvelerine uyku ilacı atarak, uyuttuktan sonra evden kaçtığını söyledi.

“UYKU İLACI YETMİYORSA, FARE ZEHRİ VER”

Afyonkarahisar’da Melisay’ın kendilerini dolandırdığını söyleyen baba-oğul da stüdyoya geldi. Baba Mustafa Gölcük, oğlu Oktay’a evlenmesi için birini bulmak istediğini ve aracılar sayesinde Van Erciş’e gittiklerini ifade etti. Ailesi olarak tanıttığı kişilerin 30 bin TL başlık parası istediğini, kendilerinin de bu parayı verdiğini söyledi. Kızı istedikten sonra Afyon’a döndüklerini ve burada da 20 bin TL değerinde ziynet eşyası aldıklarını söyleyen baba Gölcük, nikah yapamadan Melisay’ın evden kaçtığını söyledi. Açıklamalarına devam eden baba Gölcük’ün iddiasına göre, Melisay ile sevgilisi olduğunu iddia ettiği Emrah mesajlaştı ve Melisay mesajında, “Uyku ilacı verdim ama bunları etkilemiyor.” dedi. Emrah da, “Uyku ilacı etkilemiyorsa, fare ilacı ver öldür. O evden çık kurtul!” cevabını verdi. Tüyler ürperten bu diyaloglar izleyenlerin kanını dondurdu.

“DÜĞÜN YAPTIK, 150 BİN TL BAŞLIK PARASI VERDİK”

Yayına telefonla bağlanan Şengül Yaman ise Melisay’ın kendilerini Balıkesir’de evlenme vaadiyle dolandırdığını söyledi. Oğlu Ali’yi evlendirmek istediğini söyleyen anne, bir aracı ile birlikte Muş’a gittiklerini ve kızın babası olarak tanıtan kişiye başlık parası olarak 150 bin TL verdiklerini söyledi. Melisay ile düğün yaptıklarını, düğünün ardından 1 hafta sonra evden kaçtığını ifade etti.

“İNSAN İNSANA BENZER DİDEM HANIM”

Telefonla yayına katılan Melisay Tosun ise bu söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek iddiaları yalanladı. Annesi Dilek Köse’nin kendisine iftira attığını ve hiçbir şekilde onunla görüşmek istemediğini söyleyen Tosun, ekranda kendisi olduğu iddia edilen fotoğraflar hakkında ise herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı. Genç kız, “O fotoğraftakiler ben değilim. İnsan insana benzer Didem Hanım!” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here