Sararan dişler nasıl beyazlatılır, parlatılır, dişleri beyazlatmak için neler yapılmalı?

Gün boyunca tükettiğimiz yiyecek ve içecekler, zamanla dişlerimizin sararmasına hatta bu sararmaların kalıcı hale gelmesine neden oluyor. Çay, kahve, sigara gibi tüketim maddeleri dişlerin sararmasında büyük rol oynuyor. Bu sararmaların önüne geçmek için bazı yöntemler var. Sararan dişleri tekrar eski beyazlığına ve parlaklığına döndürmek isteyenler konu hakkında araştırmalar yapıyor. Peki, sararan dişlere çözüm nedir? Sararmış dişler nasıl parlatılır, neyle fırçalanmalı, ne kullanılmalı? Dişleri parlatmak ve beyazlatmak ne kullanılmalı? İşte detaylar…

Özellikle çay ve kahve Türk kültürünün vazgeçilmez iki içeceğinden biri. Bir ziyarete ya da misafirliğe gittiğinizde mutlaka çay ya da kahve ikram edilmesiyle defalarca karşılaşırız. Doğal yapısı gereği bu içecekler, dişlerin sararmasına hatta dilimizin bile sararmasına neden olur. Zamanla bu sararmaların kalıcı bir hal alması da çoğu insanda görülen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Sararan dişlere çözüm ise ya da doktor tavsiyesinde ya da reklamlarda görülen diş macunlarında aranıyor. Sararan dişlerin nasıl beyazlatılacağını, nasıl parlatılacağını haberimizde sizler için derledik.

SARARAN DİŞLER NASIL BEYAZLAR

Birkaç damla limon suyu ve bir çay kaşığı karbonatı bir fincanda karıştırın. Karışım macun kıvamına gelinceye kadar karıştırmaya devam edin. Elde ettiğini macunu bir diş fırçası kullanarak ya da parmağınızın ucuyla dişlerinize uygulayın. Macunu özellikle dişlerinizin lekeli kısmına iki dakika boyunca ovarak uygulayın. İki dakikadan fazla uygulamamaya dikkat edin. Aksi takdirde diş minesi aşınabilir. Ayrıca karbonatın tadının çok güzel olmadığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Uygulamayı yaptıktan sonra kalan macun artıklarını ağzınızdan bol su ile çalkalayarak tükürün ve temiz bir diş fırçasıyla normal bir diş macunu kullanarak dişlerinizi fırçalayın.

Karbonat ve limon suyu ile diş beyazlatma işlemini bir gün uygulayın bir gün ara verin. Bu şekilde 7 uygulama yaptıktan sonra 2 hafta ara verin ve eğer dişleriniz hala yeterince beyaz değilse tekrar 7 uygulama yapabilirsiniz. Dişlerinizin 5 dakika önceki durumları ile macunu uyguladıktan sonraki beyazlıklarını karşılaştırdığınızda mükemmel sonucu göreceksiniz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.