Sedat Peker öldü mü, öldürüldü mü? Sedat Peker nerede, ne oldu?

Son zamanlarda yayınladığı videolarla adından söz ettiren Türkiye gündeminde geniş yankı uyandıran Sedat Peker’in 24 saattir sosyal medya hesaplarından herhangi bir paylaşımda bulunmaması üzerine yakalandığı iddia edilmiş ve konu sosyal medyanın gündeminde geniş yankı uyandırmıştı. Ardından gelen açıklamalar ise Sedat Peker’in öldürüldü mü sorusunu araştırmaya sebep oldu. Danışmanı Emre Olur, Peker’in hayatından endişe ettiklerini söyledi. Sedat Peker öldü mü öldürüldü mü? Gibi sorular da internette sıkça aranmaya başladı.

Sedat Peker’i danışmanı Emre Olur, Gazeteci Alişer Delek’e açıklamalarda bulundu. Sedat Peker’in BAE polisleri tarafından, üzerindeki tüm elektronik cihazlar bıraktırılarak Dubai’de kaldığı konuttan alındığı iddia edildi.

Sedat Peker’in yakalandığı iddiaları ortaya atıldı. Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur’un, Peker’in Dubaili yetkililerle görüşme yaptığını söylediği belirtildi.

Alişer Delek, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

Sedat Peker’in “basın danışmanı” Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker’in, Dubai’de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12’de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.

Peker’in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu “daveti” kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur’a bir telefon geldi….

TSİ 22:16’da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker’in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor…

Emre Olur, Sedat Peker’in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum…

“Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir” yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların “Peker’in açıklamaları siyasi” olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.