Selva Gıda halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi, borsada ne zaman işlem görecek?

Türkiye’nin en büyük gıda firmalarından biri olan Selva Gıda, halka arzında talep toplamanın ardından halka arz sonuçları da merakla araştırılıyor. Selva Gıda kaç lot verdi, dağıttı? Selva Gıda halka arz sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Selva Gıda borsada neden yok, ne zaman işlem görmeye başlayacak?

SPK tarafından halka arzına onay verilen Selva Gıda’nın talep toplama tarihleri 17-18 Haziran olarak belirlenmişti. Şirket, bu tarihler arasında halka arzını tamamladı ve borsada işlem göreceği tarihi beklemeye başladı.

Selva Gıda’nın halka arzında, Şirket çıkarılmış sermayesi 65 milyon TL’den 78 milyon TL’ye artırılarak ihraç edilecek 13 milyon TL nominal değerli payların yanı sıra, mevcut ortak İttifak Holding’in sahip olduğu 13 milyon TL nominal değerli paylar satışa sunulacak. Yatırımcılar halka arz sonuçlarını internet üzerinden araştırıyor.

Selva Gıda halka arz sonuçları yatırımcıların en çok araştırdığı konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, halka arzın tamamlanmasının ardından yapılacak duyuru ile yatırımcılar tarafından gösterilen talebi ve satılan lot sayısını açıklayacak.

Selva Gıda’nın halka arz sonuçlarının açıklanmasının ardından borsada işlem göreceği tarih de netlik kazanacak.

Selva Gıda borsada ne zaman işlem görecek?

Talep toplama işlemini tamamlayan Selva Gıda, 21-25 Haziran tarihleri arasında belirlenecek bir tarihte borsada ilk işlem gününe başlayacak.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.