Serdar Ortaç kaç yaşında, nereli, kaç albümü var?

Star TV ekranlarında yayınlanan İbo Show’un bu haftaki konularından Serdar Ortaç’ın yaşı, izleyiciler tarafından merak ediliyor. Serdar Ortaç kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Ortaç’ın kaç albümü? Serdar Ortaç kaç yıldır şarkıcılık yapıyor?

İbo Show efsanesi Star TV ekranlarında devam ediyor. Yayınlandığı günden bu yana izleyicileri ekranlarının başına kilitlemeyi başaran İbo Show, her hafta farklı konuları ekranlara taşıyor. Bu haftaki konukların arasında Şarkıcı Serdar Ortaç da yer aldı. İbo Show’u izleyenler, özellikle Serdar Ortaç ile İbo Show nostalji görüntülerini izledikten sonra ünlü sanatçının yaşını merak ediyor. Serdar Ortaç kimdir, kaç yaşında? Serdar Ortaç nereli? Serdar Ortaç’ın kaç albümü var? işte detaylar…

SERDAR ORTAÇ KİMDİR?

Serdar Ortaç 16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. 50 yaşındaki Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci. 16 Şubat 1970’te İstanbul’da Vakıf Gureba Hastanesi’nde doğdu. Aslen Kastamonuludur ve köken olarak Kırım Tatarı’dır. Bir sene kadar İstanbul’daki radyolardan birinde program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Radyo programlarını dinleyen bir albüm yapımcısı tarafından dönemin plak şirketlerinden biri olan RAKS ile sözleşme imzalaması teklif edildi. Böylelikle o güne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

Bazı müzik eleştirmenleri tarafından kendisinin Türk pop müziğinde bir dönemin standartlarını belirlediği kabul edildi ancak 2000’li yılların başından sonra ürettiği şarkıların birbirinin tekrarı olması gerekçesiyle olumsuz eleştirildi.

SERDAR ORTAÇ’IN HASTALIĞI NEDİR?

6 Haziran 2014’te İrlandalı Chloe Loughnan ile evlendi. Evlendikten kısa bir süre sonra multipl skleroz (MS) hastalığı olduğunu duyurdu. Bir süre hastanede tedavi gördükten sonra sağlık durumu iyiye doğru gitti.

SERDAR ORTAÇ ALBÜMLERİ

şk İçin (1994)

Yaz Yağmuru (1996)

Gecelerin Adamı (1998)

Bilsem ki (1999)

Okyanus (2002)

Çakra (2004)

Mesafe (2006)

Nefes (2008)

Kara Kedi (2010)

Ray (2012)

Bana Göre Aşk (2014)

Çek Elini Kalbimden (2015)

Serdar Bizi Diskoya Götür (2015)

Gıybet (2016)

Cımbız (2017)

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.