Sevcan Orhan hastalığı nedir? Sevcan Orhan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Türk Halk Müziği’nin önemli isimlerinden biri olan Sevcan Orhan geçtiğimiz aylarda bir açıklamada bulunmuş ve sağlık durumu hakkında takipçilerini bilgilendirmişti. Sevcan Orhan’ın sağlık durumunu merak eden hayranları ve sevenleri kendisi hakkında araştırma yapmaya başladı. Sevcan Orhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Sevcan Orhan hastalığı nedir, sağlık durumu nasıl?

Türk Halk Müziği’nin önemli yorumlarından biri olan Sevcan Orhan, geçtiğimiz aylarda yaşadığı sağlık sorunları ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Tedavi sürecinin devam ettiğini vurgulayan Sevcan Orhan sevenlerini endişelendirse de sağlık durumu iyiye gidiyor. Genelde akciğerde tespit edilen şüpheli kitleden biyopsi örneği almak veya kitlenin tamamını almak için yapılan Videotorakoskopi operasyonu geçiren Sevcan Orhan’ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Peki, Sevcan Orhan kimdir nereli ve kaç yaşında?

SEVCAN ORHAN KİMDİR?

Erzincan kökenli olan bir aileden gelen Sevcan Orhan, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1994 yılında babasından öğrendiği kara düzen bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı.

Aynı yıl profesyonel eğitim almak isteyen Sevcan Orhan, özel bir müzik okulunda nota, solfej, bağlama ve repertuar dersleri almaya başladı. Bu arada ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı. Lise yıllarında Milliyet gazetesinin düzenlediği “Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması”nda 3. oldu.

1999 yılında “İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservataurı” nın açmış olduğu yetenek sınavlarına girdi ve “Ses Eğitimi Bölümü”nü kazandı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.