Sezen Aksu’dan Onno Tunç paylaşımı! Onno Tunç kimdir, nereli, ne zaman ve neden öldü? Onno Tunç ile Sezen Aksu sevgili miydi?

Minik Serçe lakabıyla tanınan usta sanatçı Sezen Aksu, ölümünün yıldönümünde Onno Tunç’u andı. Sezen Aksu’nun büyük aşkı Onno Tunç’u anması, merhum müzisyenin araştırılmasına neden oldu. Onno Tunç’un kim olduğunu merak edenler konuyu internette araştırıyor. Onno Tunç kimdir? Onno Tunç ile Sezen Aksu sevgili miydi? Onno Tunç ne zaman ve neden öldü? Onno Tunç nereli? İşte detaylar…

Usta Sanatçı Sezen Aksu, sosyal medya hesabından Onno Tunç’u andı. Sezen Aksu, Instagram hesabından yayınladığı Onno Tunç ile fotoğrafına, ‘İsyancı’ şarkısının sözlerini yazdı. “Sen bir isyancıydın kırdın geçtin, gözlerin bakardı deli deli.”

Onno Tunç, 1996 yılında Bursa’dan İstanbul’a dönerken geçirdiği uçak kazasında hayatını kaybetmişti.

1984 yılı ‘Sen Ağlama’ albümünden 1991 yılı ‘Gülümse’ albümüne kadar Sezen Aksu ile Aysel Gürel’in yazdığı birçok şarkının beste ve düzenlemesi Onno Tunç imzası taşıdı.

ONNO TUNÇ KİMDİR?

Ohannes Tunçboyacı (20 Aralık 1948 – 14 Ocak 1996) ya da bilinen adıyla Onno Tunç, Türkiye Ermenisi müzisyen ve besteci. Hazırladığı düzenleme ve bestelerle 1980’ler ve 1990’larda Türk pop müziğinin öne çıkan isimlerinden biriydi. 1945, Bir Zamanlar Deli Gönlüm, Sen Ağlama, Git, Geri Dön, Değer mi, Hadi Bakalım, Gir Kanıma, Vurulmuşum Sana, Şinanay, Seni İstiyorum, Şov Yapma, Olay Olay, İyisin ve Ben Yoldan Gönüllü Çıktım gibi bestelerle Türk müzik tarihindeki öne çıkan isimlerden biri haline gelmiştir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.