Sırt ağrılarına ne iyi gelir? Sırt ağrısı neden olur, nasıl geçer?

Hemen her gün özellikle sabah uyanınca başlayan sırt ağrıları, birçok insanın yaşam kalitesini düşürüyor. Sırt ağrıları hem günün geri kalanının acı içerisinde geçmesine hem de rahat hareket edilmemesine yol açıyor. Bazı ağrılar, insanları psikolojik olarak bile etkileyebiliyor. Sırt ağrılarına çözüm için de ilk adres yine internet ortamı oluyor. Günün daha ağrısız, daha iyi geçmesi için sırt ağrılarına çözüm bulmak isteyenler, bu çözümü internette araştırıyor. Sırt ağrıları neden olur? Sırt ağrıları nasıl geçer? Sırt ağrıları için ne kullanılmalı? Sırt ağrılarına ne iyi gelir? Sırt ağrılarına doğal çözüm nedir, ne tüketilmelidir? İşte detaylar…

Son zamanlar pandemi döneminin de etkisiyle evde hareketsiz kalınması, kasların sertleşmesine ve sırt ağrılarının da artış göstermesine neden oldu. Sabah uyandığında, eğildiğinde ya da uzandığında sırt ağrıları ile karşılaşanlar bu ağrılar çekilmez bir çileden başka bir şey değil. Hal böyle olunca, sırt ağrılarından kurtulmak isteyenler de çeşitli yollarla bu ağrılara çözüm aramaya başlıyor. Biz de haberimizde sırt ağrıları için ne tüketilmeli? Kas ağrıları nasıl geçer? Sizler için derledik!

SIRT AĞRISI NASIL GEÇER?

1- Masaj: Profesyonel olarak ifa edilen masaj uygulamaları sırt ağrının çoğunluğunu ortadan kaldırmaktadır. Bitki özlü losyonlar ve özel kremlerle yapılan masajlar, periyodik aralıklarla yapıldığı takdirde hasta büyük oranda rahatlar.

2- Ağrı bantları: Özel olarak imal edilen ağrı bantları bel ve sırt bölgesine yapıştırılır. Yaklaşık olarak 30 – 40 dakika boyunca sabit bir şekilde tutulur. Bu bantlar, sıkışmış sinirleri açarken ağrıların çok daha az hissedilmesini mümkün kılıyor

SIRT AĞRISINA NE İYİ GELİR?

1- Kekik yağı: Vücudun birçok yerinde var olan ağrıların bitkisel çözümü için kekik yağı sıklıkla önerilmektedir. Tercihe bağlı olarak zeytinyağı ile birlikte kullanılmasında hiçbir sakınca yok. Hasta yüz üstü yatarak sırtının ağrıyan kısımlarına kekik yağı sürülür. Birkaç gün içerisinde ağrı semptomlarında ciddi bir azalma görülür.

2- Papatya çayı: Papatya çayı sakinleştiren ve doğal yollardan ağrı gideren bir bitki çayıdır. Özellikle gece yatmadan önce içildiği takdirde kişilerin ağrı şikayetleri azalmaktadır.

Bunun dışında sarımsak, soğuk kompress ve epsom tuzu gibi uygulamalar da ağrıların daha az hissedilmesine yardımcı oluyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.