Sözcü’den skandal manşet: Ayasofya’nın açılmasını 2020 felaketi olarak yazdı!

Sözcü Gazetesi’nin 2020 felaketleri arasında Ayasofya’nın ibadete açılmasını da vermesi eleştiri oklarını bir kez daha üzerine çekti.

0
204

Zaman zaman attığı manşetlerle tepkileri üzerine çeken Sözcü Gazetesi, bu kez Ayasofya’nın ibadete açılmasını 2020 felaketi olarak yazdı! Sözcü Gazetesi’nin 2020 felaketleri arasında Ayasofya’nın ibadete açılmasını da vermesi eleştiri oklarını bir kez daha üzerine çekti.

Sözcü gazetesi, yeni yılın ilk gününde tartışmalara neden olacak bir manşetle çıktı. “2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı” manşetiyle okuyucularıyla buluşan gazetenin haberinin detaylarında, dikkatlerden kaçmayan bir ayrıntı vardı.

AYASOFYA’NIN İBADETE AÇILMASINI FELAKET OLARAK GÖRDÜ

Deprem, çığ felaketi ve korona gibi felakatlerin sıralandığı kısımda Ayasofya’nın ibadete açılması da felaket olarak gösterildi.

Temmuz 2020’nin felaketi olarak gösterilen kutucukta, “Yıllarca müze olarak hizmet veren İstanbul’daki Ayasofya Camii 86 yıl sonra ibadete açıldı. Dünya tepki gösterdi” ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılan Ayasofya Camii, Müslüman dünyasında büyük bir sevince neden olurken Amerika ve Avrupa’dan Türkiye’ye karşı tepki sesleri yükselmişti.

Yıllar sonra ibadete açılan Ayasofya’da kılınan ilk namaza Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here