Ana SayfaSağlıkSürekli kırılan tırnaklara ne iyi gelir?

Sürekli kırılan tırnaklara ne iyi gelir?

Güzel bir görünüme sahip elleri, herkes ister. Özellikle kadınların dikkat ettiği ve özellikle üzerine titrediği uzuvlardan biri de tırnaklardır. Zaman zaman kırılma gösteren tırnaklara karşı neler yapılabileceği de sıkça araştırılan konulardan biri. Sürekli kırılan tırnaklara ne iyi gelir? Bu yazımızda sizler için derledik.

Sürekli kırılan tırnaklar, baş belası bir hal alıyor zaman zaman. Kadınların güzel bir görünüm kazandırmak için uğraştığı tırnaklara ne iyi gelir konusu, internetin en çok araştırılan konularından biri. Kimi zaman tıbbi yöntemlerle kimi zaman da alternatif tıp olarak belirtilen aktarlarda satılan bitki özlü kremler ya da bitkilerin bizzat kendisiyle bu kırılmaların önüne geçmek mümkün. Nasıl mı? Cevabı haberimizde…

ÇAY AĞACI YAĞI

çay ağacı yağı

Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz çay ağacı yağı tırnaklar için mucizeler yaratır. Yumuşak tırnaklarınızın daha sert ve sağlıklı olması için çay ağacı yağını kulak çubuğuyla tırnaklarınıza sürebilirsiniz. Bu işlemi her gün yapmanız yeterli olacaktır.

LİMON KABUĞU

Limon mutfağımızdan eksik etmediğimiz ürünlerin başında yer alır. Sıktığınız limonun posasını veya kabuğunu çöpe atmadan önce tırnaklarınıza sürün 5 dakika bekletip elinizi yıkayın. Haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Son yılların en popüler yağı tırnaklarımızın için de şifa oluyor. Katı kıvamdaki hindistan cevizi yağını tırnaklarınıza sürüp bir süre bekletin sonra pamukla silin. Düzenli kullanımda tırnaklarınız sağlıklı olacaktır.

VAZELİN

Manikür yapmak zamanınızı alıyor olabilir ama uyumadan hemen önce tırnak diplerinize ve ellerinize vazelin sürmeniz durumunda vazelin gece boyunca ellerinize bakım yapmış olacak.

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı cildi yumuşatma etkisine sahip olsa da tırnak sağlığı için büyük önem taşıyor. Birkaç damla zeytinyağı ile tırnaklarınızı ovun ve sonra pamuk ile silin. Düzenli kullanımda tırnaklarınızın parladığını göreceksiniz.

Bu hataları yapmayın!

  • Ojeyi uzun süre tırnakta tutmak, tırnakların sararmasına ve havasız kalmasına neden olur. Sağlıklı tırnaklar için tırnaklarınıza sık işlem yapmamalısınız.
  • Yanlış yapılan diyetler tırnaklarınıza etki eder. Sağlıklı beslenerek tırnaklarınızı içten güçlendirmelisiniz.
  • Metal törpüler tırnaklarınızda kırılmaya neden olur. Kağıt veya sünger törpüleri tercih etmelisiniz.
  • Protez tırnaklar veya kalıcı ojeler mantar oluşumuna neden olabiliyor. Bu tarz işlemleri sık sık yapmaktan kaçınmalısınız.
  • Tırnak makası ve törpüsü kişiye özel olmalıdır, hijyen sorunu yaşamamak için ortak kullanımı engellemelisiniz.

Bu yazımızda, ‘Sürekli kırılan tırnaklara ne iyi gelir? sorusunun yanıtını vermeye çalıştık.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.