Tarkim halka arz katılım endeksine uygun mu?

Sermaye Piyasası Kurulu, Tarkim Bitki Koruma’nın halka arzına onay verdi. Şirketin halka arzında merak edilen konuların başında ise Katılım Endeksi durumu geliyor. Tarkim halka arz katılım endeksine uygun mu, Tarkim kaç lot verir?

SPK, 31 Ağaustos tarihinde Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzını onayladı. Şirket, toplam 5 milyon nominal değerli payı halka arz yolu ile satışa sunacak. Tarkim halka arz fiyatı 107,50 TL şeklinde duyuruldu. Öte yandan halka arzın tamamen eşit dağıtım yöntemi ile uygulanması bekleniyor.

Şirketin halka arz sonrası fiili dolaşımı ise %28,31 olacak. Ayrıca Tarkim halka arzında işlem kodu ise TARKM olacak. Tarkim Bitki Koruma halka arzında tahsisat oranları ise bulunmuyor. Ayrıca, bu halka arza tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden katılım sağlanabilmesi bekleniyor. Yatırımcılar, saat 10.30-13.00 arasında açıklanan talep toplama tarihlerinde talep gönderebilecek.

TARKİM HALKA ARZ KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Bu şirketin halka arzına katılmak isteyen bireysel yatırımcılar, Tarkim’in katılım endeksine uygun olup olmadığını araştırmaya başladı. Ancak bu detaylı, SPK onaylı izahnamenin yayınlanmasının ardından netlik kazanacak.

Tarkim Katılım Endeksi durumu onaylı izahnamenin yayınlanmasının ardından güncellenecek.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.