Taşıt kredilerine artış geldi

Araç almak için araştırma yapanlara kötü haber geldi. Akaryakıta gelen zamlar sonrası araba fiyatlarında da artış yaşandı. Krediye başvurmak isteyen vatandaşlar ise taşıt kredisi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Bunun üzerine taşıt kredi faizlerinde ki büyük orandaki artış dikkatlerden kaçmadı. 2022 Taşıt kredisi faiz oranları ne kadar? Bankalara göre taşıt kredi faizleri haberimizde yer almaktadır

Arabaya almak isteyenler umduğunu bulamadı. Arabalardaki artış sonrası kredilerde aldı başını gitti. Gelen son dakika haberine göre taşıt kredi faiz oranlarında yüksek miktarda artışa gidildi. Mal sahibi olmak için krediye yönelen vatandaşlar ise şaşkınlığını koruyamadı. İhtiyaç kredilerinde nasıl düzenleme oldu? Taşıt kredi faizleri belli oldu mu? İşte, taşıt kredilerine ilişkin tüm detaylar haberimizde

Kredi kartlarında asgari ödeme tutarı arttırıldı

Kredi kartları için asgari ücret belirlemesi yapıldı. Ödeme tutarları ise %10 değerinde paha biçilirken devamında ise iki kat arttırıldı. Bunun üzerine ödenecek en az asgari ödeme limiti yüksek oranda artışa gitti. Asgari ödeme tutarı %20’ye çıkarıldı.

Taşıt kredileri artışa geçti

Son dönemlerde zam haberleri çoğalırken sıra kredilere geldi. Gülan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Alp Gülan taşıt kredi faizleri hakkında açıklama yaptı.

“BDDK’nın düzenlemesi taşıt kredisini içermediğinden etkisi sınırlı olacaktır. Ancak, yeni ekonomik tedbirler kapsamında açıklanan bir diğer karar da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türk lirası cinsinden ticari nitelikteki nakdi kredilere yüzde 10 düzeyinde uygulanan zorunlu karşılık oranını yüzde 20’ye yükseltmesi oldu. Dolaysıyla maliyetler arttığı için O yüzden ticari krediler çok arttı. Taşıt kredi faiz oranları bugün yükselişe geçti. Neredeyse yüzde 3’lere geldi. Bu durum hem sıfır hem de ikinci el araçlarda tüketicinin finansmana erişimini zorlaştıracak”

Bankaların taşıt kredisi faiz oranları

-Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı: 1.59

-Akbank taşıt kredisi faiz oranı: 1.99

-Türkiye İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı: 2.05

-ICBC Bank Taşıt kredisi faiz oranı: 2.07

-Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi faiz oranı: 2.09

-QNB Finansbank taşıt kredisi faiz oranı: 2.45

-Fibabanka taşıt kredisi faiz oranı: 2.45

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.