Telegram güvenli mi? Telegram kimin, sahibi kim? Telegram FETÖ’cülerin mi?

Telegram nedir? Telegram Whatsapp’tan daha mı güvenli? Telegram ücretli mi, paralı mı? Telegram nasıl bir uygulama, Telegram'ın özellikleri nedir? Telegram ile FETÖ ilişkisi nedir? Telegram Fetöcülerin mi?

0
196

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın 8 Şubat tarihinden sonra yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılara kapalı olması, insanları yeni uygulamaları araştırmaya itti. Bu uygulamalardan biri de uzun zamandır aktif olan ancak son zamanlarda popülaritesi artan Telegram oldu. Whatsapp’ı telefonundan kaldırıp, Telegram’ı kullanmak isteyenler söz konusu uygulama hakkında da araştırmalarını yoğunlaştırdı. Telegram hakkında bazı iddialar da yok değil. Telegram’ın sahibinin FETÖ Terör Örgütü’nün olduğundan tutun da Telegram kullanmanın FETÖ’cülük olduğuna kadar birçok iddia hem sosyal medyada hem de dilden dile dolaşmaya başladı. Peki Telegram nedir? Telegram Whatsapp’tan daha mı güvenli? Telegram ücretli mi, paralı mı? Telegram nasıl bir uygulama, Telegram’ın özellikleri nedir? Telegram ile FETÖ ilişkisi nedir? Telegram Fetöcülerin mi? İşte merak edilen detaylar…

TELEGRAM NEDİR?

Telegram, 2013 yılında Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulan Whatsapp’ın en büyük rakiplerinden biri olan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram’ın Whatsapp’tan birçok artı yönü de vardır. Telegram’da oluşturulan Haber, film, teknoloji gibi kanallara üye olabilir ve anlık olarak gelen bildirimlerle bu kanallardan faydalanabilirsiniz. Telegram’ın en büyük artı özelliklerinden biri ise, karşı tarafa 2 Gigabayt’a kadar dosya gönderebiliyor olmanız.

TELEGRAM’IN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

– Telegram sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremiyor.

– Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilir.

– Telefon numarası ile kayıt olunmasına rağmen telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılır.

– Mesajlar Telegram dahil, üçüncü kişilere iletilmesi engellidir.

– Görüntülü ve sesli mesaj özellikleri sunar.

– Gönderilen mesajı belirli bir süre sonra yok eden özelliği vardır. Mesajlar belirlenen sürenin sonunda her iki taraftan silinir.

– Son görülme özelliği kapatılabilir.

– Masaüstü uygulaması seçeneğiyle kullanma özelliği sunar.

– Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye bildirim gönderilir.

TELEGRAM ÜCRETLİ Mİ?

Haberleşme uygulaması olan Telegram, iOS cihazlara APP Store; Android cihazlara Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

TELEGRAM VE FETÖ İLİŞKİSİ

Telegram’ın FETÖ Terör Örgütü’ne ait bir uygulama olduğu iddiası son zamanlarda dilden dile dolaşmaya başladı. Telegram’ın sahibi Rus yazılımcı Pavel Durov’dur. Durov 2013 yılında Telegram’ı Whatsapp’a rakip olarak kurmuş ve kullanıcı sayısını da her geçen gün artırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here