Tezol Kağıt halka arz eşit mi oransal mı, hangi bankalarda var?

SPK’nın halka arzına onay verdiği son şirketlerden biri olan Europap Tezol Kağıt, halka arzda talep toplama işlemlerine başladı. Yatırımcılar, bu şirketin halka arz detaylarını internette araştırmaya başladı. Tezol halka arz eşit mi oransal mı? Tezol hangi bankalarda var, borsa hisse kodu nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu 2 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan SPK Bülteni’nde Europap Tezol Kağıt’ın halka arzının onaylandığını kamuoyuna duyurmuştu. Şirket, daha sonra yaptığı KAP bildiriminde talep toplama tarihlerini de paylaştı.

Yatırımcılar, bu şirketin halka arzında özellikle dağıtım yönteminin nasıl olacağını merak ederek araştırıyor. Tezol halka arz detaylar ve diğer bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Bu tarz halka arz haberleri için uygulamamızı indirebilir ve haberleri anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Türkiye temizlik kağıdı sektörünün önde gelen şirketlerinden Europap Tezol Kağıt, Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmeye hazırlanıyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayının ardından 8-9-10 Eylül tarihlerinde pay başına 13,87 TL fiyatla talep toplayacak olan Europap Tezol Kağıt, halka arzında hem düşük tutarlı hem de yüksek tutarlı başvuruda bulunan yatırımcıları gözetecek şekilde bir dağıtım sistemi uygulanacak. Yatırımcılar, Bireysel Yatırımcı Grubu’na 1.000 adet ve altında, Yüksek Başvurulu Yatırımcı Grubu’na ise 1.001 adet ve üzerinde başvuru yaparak dahil olabilecek. Bireysel Yatırımcı ve Yüksek Başvurulu Bireysel Yatırımcı grupları kendi içlerinde oransal dağıtıma tabi olacak. Halka arzın yüzde 60’ının ayrıldığı Bireysel Yatırımcılar, talebin karşılanma oranı açısından avantajlı olacak.

Europap Tezol Kağıt Halka Arz Detayları

SPK Onay Tarihi: 02.09.2021

Talep Toplama Tarihleri: 8-9-10 Eylül

Halka Arz Büyüklüğü: 20.000.000 + 4.000.000

Hisse Fiyatı: 13,87 TL (Sabit Fiyat)

Halka arz yöntemi hakkında

Deniz Yatırım liderliğinde halka açılacak Europap Tezol’da hem düşük tutarlı hem de yüksek tutarlı başvuruda bulunan yatırımcıları gözetecek şekilde bir dağıtım sistemi uygulanacak. Bu sayede tüm birikim gruplarından yatırımcıların ilgisini çekecek işlemde, halka arzın yüzde 60’ı bireysel yatırımcılara, yüzde 30’u yüksek başvurulu bireysel yatırımcılara, yüzde 10’u ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Yatırımcılar, bireysel yatırımcı grubuna 1.000 adet ve altında, yüksek başvurulu yatırımcı grubuna ise 1.001 adet ve üzerinde başvuru yaparak dahil olabilecek. Bireysel yatırımcı ve yüksek başvurulu bireysel yatırımcı grupları kendi içlerinde oransal dağıtıma tabi olacaklar.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.