Tezol Kağıt halka arz sonuçları borsada ne zaman işlem görecek?

8-9-10 Eylül tarihlerinde Tezol Kağıt halka arz oldu. Talep toplam işlemlerinin tamamlanmasının ardından halka arza katılan yatırımcılar sonuçları araştırıyor. Peki, Tezol Kağıt halka arz sonuçları açıklandı mı, borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Sermaye Piyasası Kurulu, Tezol Kağıt’ın halka arzına onay vermişti. Şirket de bu onay işleminin ardından 8-9-10 Eylül tarihlerinde talep toplama ve halka arz oldu. Payların büyük kısmının bireysel yatırımcılara ayrıldığı halka arz işlemi tamamlandı. Şimdi yatırımcılar, sonuçları merakla bekliyor. Peki sonuçlar açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Türkiye’de en çok ihracat yapan ilk bin firma arasında yer alan ve sadece saf selülozdan değil, aynı zamanda geri dönüşümlü kağıttan da üretim yapabilen az sayıdaki şirketten biri olan Europap Tezol Kağıt’ın halka arzına, Deniz Yatırım liderliğinde 33 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum aracılık etti.

Şirketin 100 milyon TL çıkarılmış sermayesinin yüzde 20’si satışa sunulurken, ek satış hakkının tamamının kullanılması durumunda halka açıklık oranının yüzde 24 olacağı duyurulmuştu. Europap Tezol Kağıt, halka arzın tamamlanmasının ardından “TEZOL” işlem koduyla işlem görecek. Güçlü finansal yapıya sahip, yeni yatırımları için harcadığı 46 milyon TL’ye karşın 25 milyon TL nakit fazlası bulunan Europap Tezol Kağıt’ın halka arzdaki öncelikli amaçları, halka açık şirket statüsüyle uluslararası iş birliklerini güçlendirmek ve mevcut kurumsallaşma sürecinin daha da kuvvetlendirilmesi olarak öne çıkıyor.

Tezol Kağıt halka arz sonuçları açıklandı mı?

Yatırımcıların merakla beklediği sonuçlar internette sıkça aranmaya başladı. Ancak Tezol oransal dağıtım yöntemini tercih ettiği için sonuçların açıklanması birkaç günü alacak. 10 Eylül Cuma günü talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından sonuçların 13 Eylül Pazartesi günü ya da en geç 14 Eylül Salı günü açıklanması bekleniyor. Şirket, sonuçları açıklamasının ardından satılan payların borsada ne zaman işlem görmeye başlayacağını da kamuoyuna duyuracak.

Tezol ile birlikte birçok şirketin halka arzına dair tüm haberleri (talep toplama tarihleri, halka arz tüm detayları ve sonuçları ile birlikte borsada işlem göreceği tarih) Play Store’da yer alan Halka Arz Hisseler uygulaması ile kullanıcılara anlık bildirimler aracılığı ile duyuruyoruz. Siz de uygulamayı mobil cihazınıza yükleyebilir ve tüm halka arz gelişmelerini anlık bildirimlerle alabilirsiniz. Uygulamaya BURADAN erişebilirsiniz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.