Tiyatro oyuncusu Turgay Yıldız kimdir, kaç yaşında ve neden öldü?

Çektiği eleştirel skeçlerle adından sıkça söz ettiren Turgay Yıldız hayatını kaybetti. Turgay Yıldız’ın sevenlerine acı haber bu sabah geldi. Peki, Turgay Yıldız kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Turgay Yıldız aslen nereli?

Zaman zaman çektiği kısa skeçlerle sosyal medyanın konuşulan isimlerinden biri olan Tiyatro Sanatçısı Turgay Yıldız, hayatını kaybetti. Sevenleri ve hayranları Turgay Yıldız’ın acı haberi ile hüzne boğuldu. Sanat dünyasını kahreden haberi, Oyuncu Levent Üzümcü TELE1’e yaptığı açıklamada verdi. Üzümcü, Yıldız’ın bu sabah yaşamını yitirdiğini söyledi.

Turgay Yıldız’ın hayranları ve sevenleri de kendisi hakkında araştırma yapmaya başladı. Turgay Yıldız’ın ölüm sebebi ve hakkındaki diğer bilgiler araştırılıyor. Turgay Yıldız kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü?

Turgay Yıldız kimdir?

Tiyatro oyuncusu olan Turgay Yıldız, sık sık sosyal medyada çektiği videoları yayınlıyor ve adından da sıkça söz ettiriyordu. Özellikle eleştirel tarzda çektiği kısa skeçler, yakın zamanda bilinen çalışmalarından biri olarak dikkat çekiyor. Ünlü tiyatrocu Turgay Yıldız, kısa zaman önce kalp spazmı geçirdiği için hastaneye kaldırılmıştı.

Tedavisi yoğun bakımda süren Turgay Yıldız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev alan, TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

Yıldız, 3 Mart 1965 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1986-87 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı. TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

1994-1999 yılları arasında Flash TV’de ‘Nargile Kahvesi’, ‘Sabah Kahvesi’, ‘Bizim Bakkal’, ‘Akşam Tıraşı’, ‘Düm Teke Tek’ adlı programların yapımcılığını ve Bahadır Tokmak ile sunuculuğunu yaptı. Aynı kanalda ‘Şeytan Bunun Neresinde?’ isimli müzik programı sundu.

1997 yılında Show TV’de yayınlanan ‘Sonradan Görmeler’ adlı dizide oyunculuk yaptı.

Turgay Yıldız, BRT TV’de ‘Teber ile Muteber’ adlı haftalık kabare programının yazarlık ve oyunculuğunu üstlendi.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.