Turex hisseleri borsada kaç tavan yapar?

Turex Turizm 8 Nisan Perşembe günü borsada ilk işlem gününe başladı. 8 ve 9 Nisan tarihlerinde tavan yapan hissenin kaç tavan yapacağı yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Turex kaç lot verdi, kaç tavan yapar? Turex ne zaman tavan bozar?

1-2 Nisan 2021 tarihlerinde talep toplayan ve halka arz olan Turex Turizm Taşımacılık’ın halka arzına 6,1 kat talep geldiği açıklanmıştı. 8 Nisan tarihinde de borsada ilk işlem gününe başlayan Turex Turizm, yatırımcılar tarafından hala araştırılıyor.

Birçok yatırımcı, borsadaki ilk 2 işlem gününde tavan yapan Turex’in kaç tavan yapacağını merak ediyor. Tavan bozmadan önce neler yapılması gerektiği de merak edilen ve araştırılan konulardan biri oluyor.

Turex Turizm’in haricinde, borsada Matrix ve Qua Granit de peş peşe tavanlarla başladı. Yatırımcıların ellerinde bulunan hisse senetleri, sürekli tavan yaparak rekor kırmaya da devam ediyor. Ancak bu tavan serisinin ne zaman bozulacağı da merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Turex kaç tavan yapar?

Turex’in BIST’te kaç tavan daha yapacağını kestirmek oldukça güç. Ancak, Mart ayının başlarında halka arz olan ve 10 TL’den talep toplayan TRILAC (Türk İlaç ve Serum Sanayi) her gün tavan yaparak 73,60 TL’ye kadar yükselmişti. Yatırımcılar, Turex’in de TRILAC gibi yükselip yükselmeyeceğini araştırsa da bu kıyas çok da doğru olmayacaktır. Turex’in ne zaman tavan bozacağı ve düşüşe geçeceğini kestirmek hiç de kolay değil. Ancak bu hisse senedinin de yakın zamanda tavan serisine devam etmesi bekleniyor.

ÖNEMLİ NOT: HABERLERİMİZ, KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEMEKTEDİR.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.