Ana SayfaEkonomiTurkcell Superonline halka arz mı oluyor, ne zaman, borsa kodu nedir?

Turkcell Superonline halka arz mı oluyor, ne zaman, borsa kodu nedir?

Turkcell Superonline’ın halka arzı için bankalarla temas kurduğu iddia edildi. Yatırımcılar, Turkcell Superonline’ın halka arz tarihini araştırmaya başladı. Turkcell Superonline halka arz ne zaman, borsa kodu nedir, izahname gibi araştırmalar da internette hız kazandı.

Türkiye’nin en büyük mobil iletişim operatörlerinden biri olan Turkcell, internet sağlayıcı şirketi olan Turkcell Superonline’ı halka arz ediyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz gün çıkan haberlerin ardından yatırımcılar da bu konuda net bilgileri araştırmaya başladı.

Birçok kaynakta Turkcell’in halka arz için bankalarla temas kurduğu ve yakın zamanda da SPK’ya başvuru yapacağı iddia edildi. Ancak Turkcell’den konuya ilişkin net bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Turkcell CEO’su Murat Erkan şubat ayında yaptığı açıklamada şirket yönetiminin Superonline, Global Tower ve Paycell’de blok satış ya da halka arz yöntemiyle hisse satışını değerlendirdiğini bildirmişti. Turkcell yatırımcı sunumuna göre Superonline’ın 2020 hasılatı çift haneli büyümeyle 5,54 milyar lira, Favök ise yıllık yüzde 20 artışla 2,9 milyar lira gerçekleşmişti. Turkcell’de yüzde 26,2 hisse Türkiye Varlık Fonu’na ait durumda. Rus milyarder Mikhail Fridman’ın sahibi olduğu LetterOne Investment Holdings’in iştiraki IMTIS Holding ise Turkcell’de yüzde 19,8 hisseye sahip.

Turkcell Superonline halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

Turkcell Superonline’ın halka arzı henüz netleşmedi. Gelişmeler oldukça haberimiz güncellenecektir.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.