Turkcell 2021 Temettü ne zaman verecek, hangi tarihte dağıtacak?

Türkiye’nin en büyük mobil operatör sağlayıcılarından biri olan Turkcell, 10 Haziran tarihinde yapılan olağanüstü yönetim kurulu toplantısında, temettü dağıtma kararı aldı. Pay sahiplerine dağıtılacak olan temettü miktarı da açıklandı. Turkcell 2021 temettü ne zaman hangi tarihte ne kadar, kaç TL dağıtılacak? İşte detaylar…

Turkcell, 10 Haziran 2021 tarihinde yapılan olağanüstü yönetim kurulu toplantısında alınan kararı açıkladı. Açıklanan karar, KAP’a da bildirildi. KAP bildiriminde aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Şirketimizin 10 Haziran 2021 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda 50.000.000 TL tutarında temettü ödenmesi kararı alınmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Turkcell’den temettü dağıtım tarihine ilişkin net bir açıklama yapılmadı, ancak dağıtım işleminin 2021 yılının ikinci yarısında gerçekleşmesi bekleniyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.