Türkiye’de üretilen Android telefonlar ucuzlayacak mı? Telefon fiyatları neden ne zaman düşecek?

0
143

Üretimi Türkiye’de yapılan bazı telefonların ucuzlayacağı yönünde çıkan haberler, telefon alacak olan tüketicileri sevindirdi. Peki, hangi telefonlar ucuzlayacak? Telefon fiyatları düşecek mi? Hangi marka telefonların fiyatları düşecek?

Samsung, Türkiye’de üretilen giriş seviyesi bir akıllı telefona imza attı ve 1.000 $ indirim aldı. Başlangıçta 3.000 TL’ye çıkan vergi artışı nedeniyle bazı modellerin fiyatı 1.300 TL’ye düşürüldü. Ama durum Türkiye’de üretilmeye başlıyor, Xiaomi’nin Oppo’suna ne dersiniz?

Android telefonlar daha ucuz olacak!

Türkiye’de akıllı telefonların yerli üretiminde sonuç vermeye başlıyor. “Milliyet Gazetesi” Hanife Baş’ın haberine göre, giriş seviyesi Samsung modellerinin fiyatı 2.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiyor ve tüketicilere indirim sunuyor. Xiaomi’nin bugüne kadar fabrikada üretim testlerine başladığı görüldüğünde gelecek bizi bekliyor Cep telefonlarının fiyatlandırması nasıl şekillenecek?

Samsung’un yerli üretim operasyonlarına saldırılmaya başlanırken, Mustafa Kemal Turnacı bu durumun ülkemize yansımasını şu şekilde değerlendirdi:

“A01 serisi Samsung cep telefonlarının önceki fiyatı 2500-3.000 Türk Lirası idi. Şu anda Türkiye’de satılık 1300-1500 TL üreten yerli üretim hareketi, cep telefonunun giriş seviyesi fiyatını fiyat seviyesine getirdi. ulaşması gerekir. ”

Türkiye’de yapılan kasetli telefonların üretim kutularında, Türkiye Üretim ifadesinin yaşandığı öğrenildi. Bu benzersiz indirimlerin orta ve üst düzey segment cihazlara da uygulanıp uygulanmayacağı soru işareti haline geldi. Ancak Mustafa Kemal Turnacı olumsuz yanıt verdi. Raporlara göre, Samsung sadece benim ülkemde yeni başlayan telefonlar ürettiği için ileri teknoloji ürünler bu indirimleri içermiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here