Ulak Haberleşme halka arz ne zaman, izahname yayınlandı mı?

Türkiye’nin önde gelen GSM sistem üreticisi firmalarından biri olan Ulak Haberleşme A.Ş. halka arz için hazırlıklara başladı. Ulak Haberleşme halka arzın detayları, yatırımcıların merak konusu olmaya devam ediyor. Ulak halka arz ne zaman, izahname yayınlandı mı? Ulak Haberleşme borsada ne zaman işlem görecek?

Türkiye’nin önde gelen GSM sistem üreticilerinden biri olan Ulak Haberleşme’nin halka arz olacağı öğrenildi. Ulak Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sami Tüfekçi, halka arz hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Yatırımcılar, bu halka arzı heyecanla beklese de henüz SPK başvurusu yapılmış değil.

Şirket hakkında

ULAK HABERLEŞME A.Ş. ticari faaliyet gösteren şebeke operatörlerinin kullandığı mobil ve geniş bant haberleşme sistemlerinin Ar-Ge ve mühendislik faaliyetlerini gerçekleştirmek, söz konusu sistemlerin ve yedek parçalarının üretimini, test, montaj ve entegrasyonunu, satış ve pazarlamasını, ithalat ve ihracatını yapmak, eğitim, bakım ve destek hizmetini vermek amacıyla SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri A.Ş. tarafından 20 Nisan 2017 tarihinde kurulmuştur.

ASELSAN, ULAK Haberleşme A.Ş.’nin %51 hissesini, 1 Ekim 2018 tarihinde Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. (SSTEK)’den devralmıştır.

HAVELSAN A.Ş., ULAK Haberleşme A.Ş.’nin %25 hissesini, 10 Şubat 2020 tarihinde Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş.(SSTEK)’den devralmıştır.

Vizyon

Artan iletişim ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte uçtan uca, sürdürülebilir ve güvenilir  iletişim altyapılarına yönelik ürün ve teknolojileri, milli ve yerli imkanlardan azami oranda istifade edip , oluşturduğu ekosistemle beraber sağlayacak; iletişim teknolojilerinin geleceğine şekil verecek küresel bir kurum olmaktır.

Değerler

  • Müşteri Odaklılık
  • Güvenilirlik
  • Dinamizm
  • Ekip Ruhu
  • Paydaşlar ile İşbirliği
  • Kalite

Görev

  • Uçtan uca yerli ağ teknolojileri geliştirmek
  • Yerli ve Milli imkanlarla geliştirilen mevcut 4.5G teknolojilerini sürdürülebilir kılmak
  • Gelişen teknoloji ve uygulamaların doğuracağı gereksinimleri karşılama doğrultusunda, 5G ve sonrası için dünya standartlarında yenilikçi, dinamik ve yaratıcı, ARGE’ye dayalı çözümler üretmek
  • Geniş bant iletişim teknolojileri konusunda katma değeri yüksek çalışmalar gerçekleştirerek, patent ve IPR üretmek

ULAK için halka arz hazırlığı yaptıklarını bildiren Celal Sami Tüfekçi şu bilgiyi verdi:

“ULAK teknoloji, bilişim, haberleşme alanında Türkiye’nin yeni devi olmaya aday. ULAK şirketimizin ortaklığı, SSTEK tarafından kuruldu, ASELSAN ve HAVELSAN’a burada ilgili elektronik haberleşme, yazılım teknolojileri olması nedeniyle pay verdik. ULAK’ın daha öte vizyonu, tamamen sivil, serbest piyasada işlem gören bir şirket haline gelmek. Kısa vadede sizler de şahit olacaksınız, ULAK’ı biz özel sektöre, özel piyasaya arzedeceğiz SPK koordinasyonunda halka arz edeceğiz. Bu çok önemli bir girişim. En kısa zamanda, bir takım projelerimiz var onları da netleştirmeden adım atmak istemiyoruz, onları da hallettiğimizde değer-assestment açısından daha önemli bir noktaya geleceğiz. Yurt dışında faaliyet göstermek istiyoruz. Azerbaycan, Arnavutluk, Balkanlar, Kırbıs’ta ve Asya’daki bazı ülkelerden talepler var, faaliyet gösteriyoruz.”

 

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.