Uyanış Büyük Selçuklu 14. son bölüm full TRT 1, Youtube, Puhu TV tek parça izle!

TRT 1 ekranlarının efsane dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, 28 Aralık Pazartesi akşamı yeni reytingin zirve adayı bir bölümle dizi severlerin evlerine misafir oldu. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 28 Aralık akşamı yayınlanan 14. Son bölümünü kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler, dizinin izleme linkini araştırıyor. Uyanış Büyük Selçuklu 14. Son bölüm tek parça full TRT 1, Youtube, Puhu TV izle! Uyanış Büyük Selçuklu 15. Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış Büyük Selçuklu 15. Yeni bölüm fragmanı izle!

TRT 1 ekranlarında, izleyicileri tarihin derinliklerine götüren bir dizi ekranlara geliyor. Her pazartesi yeni bölümleriyle yayınlanan dizi, konusu, müzikleri ve sahneleriyle izleyicileri adeta ekranlarının başına kilitlemeyi de başarıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, pazartesi günlerinin en büyük reyting şampiyonu adaylarından da biri. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi biter bitmez, hem son bölüm izleme linki hem de yeni bölüm fragmanı internette sıkça araştırılıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları, konusu, nerede çekildiği de merak edilenler arasında yer alıyor. Dizi, 28 aralık Pazartesi akşamı 14. Yeni bölümüyle dizi severlerin karşısına çıktı. Yayınlanan son bölümü kaçıran izleyiciler ve yeniden izlemek isteyenler, son bölüm izleme linkini internette araştırmaya başladı. Biz de haberimizde Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin izleme linki ve bir sonraki bölümün fragman detaylarını derledik!

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 14. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Aşkla, sırla ve mücadele ile yoğrulmuş destansı bir yolculuk…

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiği güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 14. BÖLÜM İZLE

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 15. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Uyanış Büyük Selçuklu’nun 14. Bölümü biter bitmez sonraki bölümde neler olacağı da büyük merak konusu oldu. Uyanış Büyük Selçuklu 15. Bölüm fragmanı için yukarıdaki bağlantıyı kontrol edebilirsiniz.

 

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.